مدیرکل دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت:
ایرانی‌ها دو برابر مردم جهان نمک مصرف می‌کنند
14 اسفند 1395 ساعت: 17:12مدیرکل دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت گفت: متاسفانه مردم کشور ما دو برابر استاندارد جهانی نمک مصرف می‌کنند. همچنین سالیانه حدود ۱۰هزار میلیارد تومان صرف مصرف سیگار می‌شود که این موضوع خود باعث بروز انواع بیماری‌های غیرواگیر خواهد شد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از فارس، شهرام رفیعی‌فر در مراسم رونمایی از نرم‌افزار موبایل «راهنمای خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان» گفت: متاسفانه شیوع بیماری‌های غیر واگیر در کشور ما زیاد است و 76 درصد از مرگ و میرها ناشی از بیماری‌هایی مانند سکته مغزی، بیماری‌های قلبی و غیره است.
وی افزود: مردم کشور ما 2 برابر استاندارد جهانی نمک مصرف می‌کنند و همچنین سالیانه حدود 10 هزار میلیارد تومان صرف مصرف سیگار می‌شود که این موضوع خود باعث بروز انواع بیماری‌های غیرواگیر خواهد شد که مبلغی حدود 30 هزار میلیارد تومان برای درمان و کنترل این بیماری‌ها در کشور هزینه می‌شود.
رفیعی‌فر ادامه داد: متاسفانه بخش کوچکی از جامعه ما از تحرک و ورزش کافی برخوردار هستند و بخش بسیار کوچکی نیز تغدیه سالم دارند و ما می‌خواهیم با استفاده از نرم‌افزار راهنمای خطرسنجی به مردم کمک کنیم که زندگی بهتر و سالم‌تری را داشته باشند.
مدیرکل آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت تصریح کرد: در حال حاضر 100 نرم‌افزار موبایلی در جهت سلامت، آگاهی‌بخشی به مردم در زمینه پیشگیری از بیماری‌ها تولید شده است. این نرم‌افزار یکی از آنها است که می‌تواند اطلاعات خوبی در زمینه بیماری‌های قلبی، سرطان و همچنین سکته مغزی به مردم جامعه ارائه دهد.
رفیعی‌فر تصریح کرد: همه ما می‌دانیم افراد برای درمان و پیشگیری از بیماری‌ها و آگاهی از وضعیت سلامت و جسمی خود به پزشک مراجعه نمی‌کنند اما وقتی فردی برای یک بیماری به پزشک مراجعه کرد و پزشک به او گفت که به بیماری قلبی مبتلا است و باید از کشیدن سیگار پرهیز کند، وی به دنبال این ماده دخانی می‌رود به همین دلیل این برنامه می‌تواند در جهت آگاهی‌بخشی سلامت مردم نقش موثری ایفا کند.
وی درخصوص کارکرد این برنامه توضیح داد: مردم با مراجعه به خانه‌های بهداشت و دادن آزمایش قند خون و کلسترول و ارائه یک شرح‌حال از وضعیت خود و همچنین ثبت کردن این موارد در این نرم‌افزار موبایلی می‌توانند از وضعیت سلامتی خود مطلع شوند و این نرم‌افزار نیز به آنها کمک خواهد کرد که اگر در 10 سال آینده در معرض ابتلا به بیماری‌هایی قرار داشته باشند به آنها اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
رفیعی‌فر در پایان گفت: این نرم‌افزار از بخش آموزشی تشکیل شده است که به صورت روزانه بروزرسانی می‌شود و همچنین با شرایط و اطلاعاتی که افراد از خودشان به نرم‌افزار داده‌اند شخصی‌سازی خواهد شد و همچنین در کنار این قابلیت‌ف این نرم‌افزار می‌تواند به عنوان ابزاری برای خطرسنجی سکته‌های قلبی و مغزی به کار رود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو