نایب‌رئیس جامعه اپتومتری ایران:
اپتومتریست‌ها مراقبین اولیه سلامت بینایی هستند
3 بهمن 1395 ساعت: 16:11نایب‌رئیس جامعه اپتومتری ایران از اپتومتریست‌ها به‌عنوان مراقبین اولیه سلامت بینایی نام برد و گفت: درحال حاضر ۲۵۰۰ اپتومتریست در سراسر کشور مشغول ارائه خدمت هستند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، ناصر صادق‌پور نایب در آستانه برگزاری سمینار پاراکلینیک در اپتومتری، افزود: بینایی‌سنجی و به تعبیر درست‌تر، اپتومتری رشته‌ای است که دارای تحصیلات دانشگاهی در سه مقطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترای تخصصی در چهار دانشگاه کشور آموزش داده می‌شود.
وی با عنوان این مطلب که اپتومتریست‌ها در تمام دنیا به‌عنوان مراقبین اولیه سلامت بینایی محسوب می‌شوند، گفت: در حال حاضر اپتومتریست‌ها در مقاطع مختلف به ارائه خدمت مشغول هستند و در دفاتر کار شخصی با انجام معاینات چشم و تجویز عینک به‌طور مستقل و همچنین ساخت و ارائه آن، خدمات قابل‌قبول و قابل اعتمادی را ارائه می‌دهند به‌گونه‌ای که بیمار دیگر نیاز به مراجعات مکرر به سطوح مختلف را نداشته باشد.
صادق‌پور اظهار داشت: اپتومتریست‌ها در همکاری با طرح‌های ملی پیشگام بوده و نقش موثری ایفا می‌کنند و در طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم که مجری آن سازمان بهزیستی است، حضور اپتومتریست‌ها نقش مهم و اساسی دارد تا جایی که بدون حضور اپتومتریست‌ها این طرح انجام شدنی نیست.
وی ادامه داد: در طب کار اپتومتریست‌ها پیش‌قدم هستند و معاینات اسکرینینگ بینایی در مراکز و نهادهای مختلف توسط این افراد انجام می‌شود. نایب‌رئیس جامعه اپتومتری ایران، افزود: در مراکز درمانی و چشم‌پزشکی بزرگ کشور، اپتومتریست‌ها علاوه بر انجام خدمات روتین و معاینات چشمی و تجویز عینک، نسبت به انجام آزمایش‌ها پاراکلینیکی و همچنین، آزمایش‌ها تشخیصی تکمیلی و آزمایش‌هایی که قبل از اعمال جراحی چشم مورد نیاز است، اقدام می‌کنند.
صادق‌پور گفت: درحال حاضر این حرفه در سه مقطع تحصیلی در چهار دانشگاه کشور تدریس می‌شود و تعداد ۲۵۰۰ اپتومتریست در سراسر کشور در درمانگاه‌ها و مراکز تخصصی و همچنین دفاتر کار مستقل، خدمات ارائه می‌دهند.
سمینار پاراکلینیک در اپتومتری در روزهای ۷ و ۸ بهمن ۹۵ در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود. این سمینار دارای ۷ امتیاز بازآموزی برای اپتومتریست‌ها است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو