با تصویب مجلس:
مردان شاغل در صورت فرزنددار شدن دو هفته مرخصی تشویقی می‌گیرند
26 دی 1395 ساعت: 13:10نمایندگان مجلس تصویب کردند: مردان شاغل در صورت صاحب فرزند شدن دو هفته مرخصی تشویقی بگیرند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس و در ادامه بررسی مواد ارجاعی از کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه با 136رای موافق، 36رای مخالف، 2رای ممتنع ازمجموع 206نماینده حاضر ماده 118 را مصوب کردند.
براساس بند ب ماده 118 از تاریخ تصویب این قانون تمامی مردان شاغل در بخش‌های قوای سه گانه دولتی و عمومی غیردولتی که صاحب فرزند می شوند از دو هفته مرخصی تشویقی برخوردار می‌شوند.
در بند د نیز نمایندگان مجلس وزارت رفاه را مکلف کردند در راستای سیاست‌های تحکیم خانواده ظرف 6ماه بررسی و طرح لازم برای ایجاد بیمه تامین اجتماعی زنان خانه ‌دار حداقل دارای 3فرزند را فراهم کند و در جهت تصمیم‌گیری قانونی به مجلس ارایه دهد.
همچنین در بند و دولت مکلف شد بخشی از اعتبارات عمرانی در قالب بودجه سنواتی خود را به تامین خوابگاه‌های مناسب برای دانشجویان متاهل در چارچوب بودجه سنواتی اختصاص دهد. اولویت استفاده از این خوابگاه‌ها با زوج دارای فرزند است. نمایندگان با 125رای موافق، 26رای مخالف، 5رای ممتنع از مجموع 200نماینده حاضر در جلسه ماده 115 را تصویب کردند.
براساس جزء 3بند الف ماده 115 اختصاص یارانه و تسهیلات مالی در چارچوب بودجه سنواتی و معافیت های مالیاتی و عوارضی به تاسیسات ایرانگردی وجهانگری درچارچوب قوانین مربوطه خواهد بود.
با تصویب مجلس در تبصره این بند آیین‌نامه اجرایی این تسهیلات توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی، سازمان حفاظت محیط‌ زیست و سازمان برنامه وبودجه تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو