مدیرعامل کانون هموفیلی:
مردم باید یک بیمه پایه داشته باشند
14 دی 1395 ساعت: 15:10مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به بررسی طرح تجمیع بیمه‌ها در مجلس، گفت: مجلس می‌بایست یک بیمه پایه برای همه تعریف کند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، احمد قویدل گفت: حمایت ۴۷۷سازمان مردم نهاد کشور از طرح تحول سلامت و همچنین حمایت ۲۴۳ نفر از نمایندگان مجلس از این طرح انعکاس بزرگی از رضایت مردم از اجرای این طرح مهم در کشور است.
وی افزود: حوزه سلامت به عنون یک حوزه مهم امنیت مردم با طرح تحول سلامت سهم درستی از منابع کشور را برای یکی از بزرگترین وظایف حاکمیتی دولت مطالبه می کند که نمایندگان مجلس ضرورت دارد به عنوان نمایندگان مردم از این مطالبه به حق، دفاع و برای تامین منابع آن کمک نمایند.
قویدل ادامه داد: اینکه هر شهروندی در ایران بتواند به سادگی از خدمات بیمه درمانی پایه برخوردار گردد یک افتخار ملی و انعکاسی از ارزش گذاشتن نظام جمهوری اسلامی به شهروندان است. اینکه وزیری در برنامه خود انسان را نماینده خدا بر روی زمین بداند و خدمت به او را خدمت به پروردگار یکتا بداند، یک ارزش ارزنده و بزرگ برای نظامی است که رعایت ارزش های انسانی را از قرآن کریم می آموزد.
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، همسو نبودن سازمان های بیمه گر با سیاست گذاری های حوزه سلامت را یکی از دلایل مهم بروز مشکلات متعدد در روند اجرای طرح تحول سلامت دانست و افزود: ما سازمان های حرفه ای بیمه گر در حوزه بیمه های پایه نداشته ایم و این سازمان ها یا از پول دولت تاسیس شده اند و یا با رانت های دولتی بزرگ و بزرگتر شده اند.
قویدل اظهارداشت: کارشکنی تامین اجتماعی در مسیر اجرای طرح تحول سلامت آنقدر آشکار است که نیاز به شرح و بسط ندارد. نمایندگان مجلس کمک کنند این مشکلات حل شود. بخشی از موضوع مهم «تامین اجتماعی»، درمان است. وی ادامه داد: تعلل سازمان تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات بیمارستان ها و داروخانه ها صدمات جبران ناپذیری به بیماران به خصوص بیماران صعب العلاج وارد می کند. در مدتی که شرکت های پخش از دادن دارو به داروخانه ها و بیمارستان های علوم پزشکی به علت عقب افتادن مطالبات استنکاف می کردند، بیماران لطمات فراوانی را متحمل شدند.
قویدل افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد این توقع را از مجلس دارند که با قاطعیت امکان استمرار طرح تحول سلامت را فراهم آورند. بیمه پایه همه شهروندان یک موضوع مهم است. مجلس می بایست یک بیمه پایه برای همه تعریف کند. بیمه پایه سلامت موضوعی است که در حوزه امنیت درمانی مردم است. بیکار، کارگر، کارمند، وزیر، وکیل، نماینده مجلس، وزیر و رئیس‌جمهور می‌بایست یک بیمه پایه داشته باشند این بیمه پایه کلید حفظ سلامت مردم است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو