یافته‌های جدید نشان می‌دهد:
جوشکارها در معرض ابتلا به علائم پارکینسون قرار دارند
12 دی 1395 ساعت: 13:10یک مطالعه جدید نشان می‌دهد قرار گرفتن جوشکارها در معرض دود حاوی منگنز باعث می‌شود که احتمال بروز علائم بیماری پارکینسون در آنها بیشتر شود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، در پژوهش‌های قبلی جوشکاری با خطر ابتلا به بیماری پارکینسون مرتبط شناخته شده بود. پژوهشگر مطالعه دکتر براد راکت، معاون رئیس اجرایی بخش مغز و اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، در این باره می‌گوید: «احتمال بروز علائم پارکینسون در جوشکارها زیاد است حتی اگر کمتر از میزان قانونی فعلی، در معرض منگنز قرار بگیرند.» به گفته وی، این مطالعه نشان می‌دهد که باید نظارت دقیق‌تری بر قرارگیری در معرض منگنز در محل کار، استفاده بیشتر از تجهیزات حفاظتی و نظارت و ارزیابی سیستماتیک کارگران برای پیشگیری از این بیماری ناتوان کننده، صورت گیرد.
برای این مطالعه، متخصصین مغز و اعصاب، ۸۸۶کارگر در دو کارخانه کشتی‌سازی و یک کارگاه ساخت ماشین‌آلات سنگین را مورد بررسی قرار دادند. آنها برای مدت بیش‌از ۱۰سال، تقریبا ۴۰۰نفر از کارگران را با استفاده از پرسشنامه درمورد نوع شغل و طول مدت زمان این کار برای برآورد میزان قرارگیری در معرض منگنز، تحت نظر داشتند.
از این گروه، در ۱۳۵نفر(۱۵درصد) علائم بیماری پارکینسون مشاهده شد. کسانی که بیشتر در معرض منگنز قرار گرفته بودند، شاهد حرکت آهسته تر در بازو و دست خود بوده و سفتی و کرختی بیشتری در دست و پایشان داشتند. آنها همچنین مشکلات گفتاری داشته و حالت صورتشان سفت شده بود که همگی از نشانه‌های دیگر بیماری پارکینسون هستند.
با این حال این پژوهش با محدودیت‌هایی نیز روبه‌رو بوده است. مطالعه قادر به اندازه‌گیری قرارگیری در معرض منگنز تجمعی کارگران به‌طور مستقیم نبود و مشخص نکرد قرار گرفتن در معرض فلزات دیگر در محیط کار چه نقشی ممکن است داشته باشد. همچنین پژوهش ثابت نمی‌کند که قرار گرفتن در معرض منگنز باعث علائم بیماری پارکینسون می‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو