نتایج آزمایش داروی روسی ضدسرطان شگفت‌انگیز اعلام شد
11 دی 1395 ساعت: 18:10وزیر بهداشت روسیه نتایج آزمایش داروی ضدسرطان ساخت این کشور را شگفت‌انگیز اعلام کرد و گفت: پیشنهادهای خارجی زیادی ازجمله ژاپن برای تولید مشترک دریافت کرده‌ایم.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که داروی ساخت محققان این کشور با چند نوع سرطان مبارزه می‌کند و آزمایش‌های آن بسیار موفقیت‌آمیز و حتی برتر از نمونه آمریکایی است.
ورونیکا اسکورتسوا وزیر بهداشت روسیه در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک این کشور اعلام کرد که آزمایش داروی جدید نتایج باورنکردنی را نشان داده است. بنا به اطلاعات اعلام شده، داروی جدید ضدسرطان ساخت شرکت روسی «Biocad»، سلول‌های سرطانی را به‌صورت مستقیم هدف نابودی قرار می‌دهد.
وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد: درحال حاضر روند و نتایج تحقیقات داروی روسی از سوی محافل مرتبط در جهان پیگیری می‌شود و ژاپنی‌ها نیز از هم‌اکنون آمادگی خرید فن‌آوری و همکاری برای تولید مشترک را اعلام کرده‌اند. وی افزود: این دارو در جهان تنها یک مدل مشابه دارد که در آمریکا تولید می‌شود، ولی نتایج تحقیقات ما نشان می‌دهد داروی مشابه آمریکایی تاثیر کمتری نسبت به روسی دارد.
دیمیتری ماروزوف از پژوهشگران گروه پزشکی تولید و آزمایش این دارو گفت: داروی روسی هم موثرتر و هم در دسترس‌تر از مشابه خارجی خواهد بود. درحال حاضر هزینه دوره درمان با این نوع داروها در غرب حدودا 120هزار دلار است درحالی که هدف ما عرضه ارزان‌تر داروهای این چنینی برای همه ازجمله نیازمندان است.
وی افزود: قیمت داروی ضدسرطان روسی بدون شک ارزان‌تر از خارجی خواهد بود و پس از گذشت سه ماه نیز می‌توان متوجه کاهش قابل توجه تومور متاستاز و کم شدن اولیه تومور سرطانی ملانوما بود که پوستی است. پس از نتایج آزمایش‌ها سراغ تحقیق اثرگذاری دارو بر سرطان ریه و همچنین معده خواهیم رفت و اگر تمامی مطالعات با موفقیت سپری شود، می‌توان شاهد آغاز تولید انبوه دارو در اواخر سال2018 بود.
وزارت بهداشت روسیه نیز در این رابطه اعلام کرده است با اینکه کشورهای خارجی زیادی به خرید فناوری و دانش تولید این دارو علاقه دارند ولی شهروندان روسیه در ارجحیت و اولویت استفاده از آن قرار خواهند گرفت.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو