تولید داروی جدید درمان سرطان ریه در کشور
17 مرداد 1395 ساعت: 15:5رئیس بخش آنکولوژی بیمارستان رسول اکرم(ص) تهران از تولید دارویی با نام آلوپم برای درمان سرطان ریه خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، علی شهریاری گفت: «داروی آلوپم در درمان سرطان ریه استفاده می‌شود و از نظر عوارض و اثربخشی عملکردی مشابه نمونه خارجی دارد.»
شهریاری افزود: «این داروی ژنریک طی دوماه استفاده در بیمارستان‌ها اثربخشی مطلوبی داشته است.» به گفته وی، استفاده از داروهای شیمی درمانی جدید مانند داروی آلوپم شرکت نانو الوند و پیشرفت در داروهای ایمونوآنکولوژی میزان اثربخشی درمان سرطان ریه را بیشتر کرده است.
رئیس بخش آنکولوژی بیمارستان رسول اکرم(ص) ادامه داد: «آلوپم نام تجاری داروی پمترکسد بوده و اولین داروی ضد سرطان شیمیایی است که به‌صورت پودر تولید می‌شود؛ در مطالعات مختلف نشان داده شده که داروی پمترکسد می‌تواند موجب پیشرفت روند بهبود بیمار و افزایش طول عمر او شود. شهریاری افزود: «سرطان ریه کشنده‌ترین سرطان در جهان و ایران است.
آراز سبزواری، عضو هیئت مدیره شرکت نانو الوند نیز درباره این دارو گفت: «شکل برند این دارو، پیش از این از امریکا و فرم ژنریک از جمهوری چک وارد می‌شد.» وی خاطرنشان کرد: «براساس تفاهم‌نامه حمایت از بیماران با وزارت بهداشت٧٠درصد هزینه این مورد حمایت قرار داده شده است.»
گفتنی است پیش از این وزارت بهداشت اعلام کرده بود که 40درصد موارد سرطان قابل پیشگیری است؛ آلودگی هوا، غذا و آب، سرطان‌زا است. بنا به آمار موجود هر سال نزدیک به 90هزار بیمار مبتلا به سرطان جدید به شمار سرطانی‌های کشور افزوده می‌شوند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو