صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
دومین نشست کمیسیون مشترک برجام ۱۳:۳۰ به وقت تهران در وین

به گزارش فارس، دومین نشست کمیسیون مشترک برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) ساعت 11 به وقت محلی (13:30 به وقت تهران) در وین پایتخت اتریش برگزار می‌شود و قرار است پیش نویس قطعنامه 1+5 به شورای حکام در خصوص بستن PMD در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین مورد بحث قرار گیرد.

به همین منظور سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزیر خارجه ایران و رئیس ستاد پیگیری برجام و مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه برای شرکت در این نشست روز (یکشنبه) راهی اتریش شدند و عصر دیروز رایزنی‌هایی را با هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همچنین هیات چینی داشتند.

دور جدید نشست‌های کمیسیون مشترک برجام در سطح کارشناسی و به ریاست حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت خارجه کشورمان از روز پنجشنبه 12 آذر ماه در وین برگزار و روز گذشته نیز در وین ادامه داشت.

حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی وزرات امور خارجه ایران درباره دومین نشست کمیسیون مشترک به خبرگزاری صدا و سیما گفته بود: روز دوشنبه جلسه رسمی کمیسیون مشترک در وین برگزار خواهد شد و جلسات کارشناسی در سطح ایران و اعضای 1+5 در وین که آغاز شده همچنان ادامه دارد.

وی افزود: امیدواریم تصمیماتی که برای اجرایی شدن برجام نیاز است اتخاذ شود و جلسه کمیسیون مشترک بتواند ماحصل مباحث کارشناسی را در جلسه خود تصویب کند.