امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری
23 آبان 1395 ساعت: 13:8مسئولان وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به منظور توسعه بازارهای محصولات دانش بنیان در حوزه پزشکی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در این تفاهم‌نامه که حمایت از تولید داخل به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی عنوان شده فعال سازی و استفاده موثرتر از ظرفیت‌های موجود تجهیزات و امکانات بخش بهداشت از طریق بازسازی و نوسازی به عنوان یکی از اهداف آن آمده است.
همچنین توسعه نظام ارزیابی و رتبه‌بندی تولیدکنندگان محصولات دانش بنیان داخلی بخش بهداشت در جهت تشخیص تولیدکنندگان صاحب صلاحیت داخلی از دیگر اهداف تفاهم‌نامه عنوان شده است.
تحریک تقاضای محصولات دانش‌بنیان بخش بهداشت در قالب نمایشگاه ساخت داخل، شناسایی تولیدکنندگان دانش بنیان داخلی با کیفیت و تدوین نظام حمایتی هدفمند، بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در نوسازی و بهسازی تجهیزات و فناوری‌های موجود، تدوین برنامه تولید و تجاری سازی 10قلم کالای کلیدی و اولویت دار بخش بهداشت، دارو و تجهیزات، تدوین برنامه عملیاتی ارتقای کیفیت محصولات حوزه غذا از طریق استفاده از محصولات فناوارنه نظیر محصولات حوزه فناوری زیستی و گیاهان دارویی ازجمله برنامه‌های مشترک وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این تفاهم‌نامه عنوان شده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو