دبیر کل اتاق تعاون ایران:
ادغام بیمه سلامت باید مشمول همه دستگاه‌ها باشد
8 آبان 1395 ساعت: 17:8دبیر کل اتاق تعاون ایران گفت: «ادغام بیمه سلامت باید مشمول همه دستگاه‌های اجرایی که در حوزه سلامت فعالیت دارند، باشد و فقط سازمان تامین اجتماعی دیده نشود.»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از سازمان تامین اجتماعی، ماشاءالله عظیمی در نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به عملکرد بخش درمان وزارت بهداشت با توجه به تزریق پول در این بخش تاکید داشت.
وی افزود: «اگر بحث ادغام بیمه سلامت مدنظر است، چرا سایر ارگان ها و دستگاه های اجرایی مانند نیروهای مسلح، وزارت نفت و بنیاد شهید در ادغام شرکت داده نمی‌شوند.» عظیمی تعریف فصل های مشترک همکاری میان دو طرف برای بهره‌‌مندی از ظرفیت های هر دو بخش و اجرای آن در قالب تفاهم نامه را پیشنهاد کرد. بنابراین از مدیر عامل و معاونان سازمان تامین اجتماعی دعوت بعمل آورد که در جلسات اطاق تعاون حضور به هم رسانند.»
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست درخصوص بهره‌مندی از ظرفیت‌های اتاق تعاون ایران به‌عنوان پارلمان بخش تعاون و سازمان تامین اجتماعی و تعریف فصل های مشترک همکاری در قالب تفاهم‌ نامه، با دبیرکل اتاق تعاون ایران به بحث و گفت‌وگو پرداختند. منصور اعتصامی با اشاره به میزان بدهی دولت به تامین اجتماعی اظهار داشت: «کمیسیون تلفیق مجلس مصوب کرده است که در برنامه ششم پنج ساله توسعه این بدهی ها توسط دولت پرداخت شود.»
در دیدار، طرفین ضمن ابراز علاقه به گسترش همکاری دوجانبه و صیانت از حقوق سازمان تامین اجتماعی، بر مالکیت بیمه‌شدگان اموال تامین اجتماعی به عنوان حق‌الناس تاکید کردند.
گفتنی است اخیرا بحث‌هایی درباره حذف بخش درمان سازمان تامین اجتماعی مطرح است که این موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس پیگیری می‌شود، اما در این زمینه مسئولان سازمان تامین اجتماعی مخالف این ادغام با حوزه سلامت هستند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو