وزیر بهداشت:
حقوق پزشکان ایرانی حتی نصف پزشکان آمریکایی هم نیست
26 مهر 1395 ساعت: 18:7وزیر بهداشت گفت: «متاسفانه شاهد هستیم که فردی که هم‌لباس بنده است می‌گوید حقوق پزشکان ایرانی ۷برابر حقوق پزشکان آمریکایی است و هیچ‌کس از او نمی‌پرسد تا مدرک‌شان را نشان دهد؛ درحالی که حقوق پزشکان ایرانی حتی نصف حقوق پزشکان آمریکایی هم نیست.»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، سیدحسن هاشمی اظهار داشت: «علی‌رغم صحبت‌هایی که می‌شود، گروه پزشکی علاقه‌مند خدمت به مردم هستند. در عین حال متاسفانه شاهد هستیم که فردی که هم‌لباس بنده است می‌گوید حقوق پزشکان ایرانی ۷برابر حقوق پزشکان آمریکایی است و هیچ‌کس از او نمی‌پرسد تا مدرک‌شان را نشان دهد. باید توجه کرد که حقوق پزشکان ایرانی حتی نصف حقوق پزشکان آمریکایی هم نیست. به طوری که دیدم رئیس یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرده بودند که ۷۵درصد اساتید ما زیر ۲۰میلیون حقوق دریافت می‌کنند.»
هاشمی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات و مصوبات حوزه غذا برای حاشیه شهرها، گفت: «در این زمینه حاشیه شهرها از کل کشور جدا نیستند و تصمیماتی که در شورای عالی سلامت غذا با حضور ۹ وزیر و رییس جمهور گرفته می‌شود، برای کل کشور است.»
وزیر بهداشت از ایجاد ۶۲۰۰مطب به ویژه در مناطق محروم خبر داد و گفت:«همچنین ما تاکنون ۱۰هزار تخت بیمارستانی را تحویل داده‌ایم و در عین حال برای ۴۹میلیون نفر پرونده سلامت تشکیل داده‌ایم. حال اگر بتوانیم شبکه روستا را در حاشیه شهرها نیز تکمیل کنیم، به راحتی می‌توانیم بار بیماری‌ها را در نقطه به نقطه کشور تشخیص داده و از آنها پیشگیری کنیم و ۷۵درصد مرگ ایرانیان را که به دلیل بیماری‌های غیرواگیر است، کنترل کنیم.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو