رئیس انجمن نفرولوژی ایران:
هجمه‌ها به جامعه پزشکی موجب آب‌دیده‌تر شدن پزشکان می‌شود
25 مهر 1395 ساعت: 17:7رئیس انجمن نفرولوژی ایران گفت: «پزشکان نباید از هجمه‌های وارد شده به جامعه پزشکی ناراحت شوند چراکه این هجمه‌ها در واقع یک آزمایش برای پزشکان می‌باشد؛ به این معنی که در برابر چنین هجمه‌هایی چه واکنش‌هایی نشان می‌دهیم؟»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از شفاآنلاین، محمدرضا گنجی اظهار داشت: «ما پزشکان رشته‌ای را از ابتدا انتخاب کردیم که می‌دانستیم که باید چه فداکاری‌هایی در این راه کنیم. درست است که در برخی پزشکان جوان‌تر، این روحیه کمتر دیده می‌شود ولی ما از همان ابتدا با انتخاب این رشته، فداکاری و گذشت را انتخاب کردیم.»
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: «من نمی‌گویم که مانند حضرت عیسی وقتی سیلی خوردیم سمت دیگر صورتمان را هم جلو بیاوریم. ولی ما پزشکان در برابراین هجمه‌ها باید با محبت، گذشت، از خودگذشتگی، صبر و تحمل برخورد کنیم.» گنجی افزود: «وقتی مردم در سخت‌ترین شرایط به ما پزشکان می‌گویند که بعد از خدا شما را داریم و نقطه امیدی برای مردم هستیم دیگر چه می‌خواهیم. ما نه تنها پزشک جسم بلکه باید پزشک روح مردم نیز باشیم.»
وی افزود: «آیا تا به حال از خود پرسیده‌ایم افرادی که این هجمه‌ها را به راه انداخته و مدیریت می‌کنند شاید مشکلی دارند؟! پس به نظرم ما باید با سیاست، تفکر، صبر و بردباری برخورد کنیم. البته شاید خیلی از زمان‌ها لازم باشد که پاسخی ندهیم که این خود پاسخی قاطع است. ضمن اینکه هجمه‌ها گذرا است چراکه اگر سه ماه دیگر از مردم بپرسی چیزی یادشان نیست چون مردم تصمیم‌گیرنده هستند و این بزرگ‌نمایی‌های برخی از رسانه‌ها، به‌زودی از خاطر مردم پاک می‌شود.»
رئیس انجمن نفرولوژی ایران تاکید کرد: «من دوست ندارم این هجمه‌ها پیش بیاید ولی در هر صورت باعث آب‌دیده‌تر شدن ما پزشکان می‌شود و واکنش ما پزشکان در اینگونه مسائل بسیار مهم است. ولی در نهایت دو عامل است که همه چیز رامشخص می‌کند؛ یکی زمان و دیگری مردم.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو