کره‌جنوبی رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل می‌شود
17 آذر 1394 ساعت: 12:9کره‌جنوبی به دلیل تلاش‌های زیاد در راستای ارتقای وضعیت حقوق بشری در سراسر جهان، برای ریاست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در سال آتی میلادی انتخاب شد.
به گزارش ایسنا ، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این تصمیم در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو اتخاذ شد و براساس آن، کره‌ جنوبی دومین کشور آسیایی است که پس از تایلند به ریاست این نهاد بین‌المللی می‌رسد. تایلند سال 2010 تا 2011 ریاست آن را بر عهده داشت.

چویی کیونگ-لیم، نماینده دائم کره‌جنوبی در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو از اول ژانویه 2016 به مدت یکسال ریاست شورای حقوق بشر سازمان ملل را برعهده می‌گیرد.

یکی از مقام‌های ارشد سئول گفت: این اولین بار است که از زمان تاسیس دولت ما در 1948 ریاست یک سازمان حقوق بشری بین‌المللی را برعهده می‌گیریم. از دیدگاه جهانی کره‌جنوبی کشوری است که دستاوردهای بسیاری در زمینه دموکراسی و گسترش حقوق بشر داشته است. همچنین در 10 سال گذشته، ما در این نهاد فعالیتی پویا داشته‌ایم و چهارمین بار است که به عنوان کشور ارتقا دهنده حقوق بشر در سراسر جهان معرفی می‌شویم.

کره‌جنوبی به عنوان رئیس این نهاد مسوول نظارت بر بازنگری دوره‌ای جهانی سازمان ملل متحد بر شرایط حقوق بشری تمام کشورهای عضو سازمان ملل خواهد بود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو