سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد:
کاهش 7درصدی تلفات ناشی از حوادث کار
27 شهریور 1395 ساعت: 15:6سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: «484تن در چهار ماهه نخست امسال در حوادث ناشی از کار، جان خود را از دست داده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6.7درصد کاهش را نشان می‌دهد.»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از سازمان پزشکی قانونی، آمار تلفات ناشی از کار در چهارماهه سال گذشته 519تن بود. براساس این گزارش در چهار ماهه ابتدای سال95 از کل تلفات حوادث کار 477تن، مرد و هفت تن زن بودند.
در این مدت استان‌های تهران با 90، خراسان رضوی با 40 و اصفهان با 39 فوتی بیشترین و استان های کهگیلویه‌وبویراحمد با 2، چهارمحال‌وبختیاری با سه و زنجان و خراسان‌شمالی هر یک با چهار فوتی کم‌ترین آمار تلفات مرگ براثر حوادث کار را داشته‌اند. این درحالی است که استان خراسان‌جنوبی در چهار ماهه امسال هیچ مورد مرگ براثر حوادث کار نداشته است.
براساس آمارهای موجود در سازمان پزشکی قانونی کشور، طی چهار ماهه ابتدایی امسال سقوط از بلندی بیشترین علت مرگ افراد در حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهد، در این مدت 211تن به دلیل سقوط از بلندی جان باخته‌اند که 43.6درصد از کل تلفات حوادث کار را دربر می‌گیرد. پس از آن اصابت جسم سخت با 111فوتی، برق گرفتگی با 63، سوختگی با 24 و کمبود اکسیژن با 20فوتی در رتبه‌های بعدی مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار قرار دارند. در این میان 55تن نیز به علل دیگری در حوادث کار جان خود را از دست داده‌اند.
همچنین در چهار ماهه نخست امسال 9هزار و 27مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این شمار، هشت هزار و 560تن، مرد و 467تن، زن بودند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مصدومان حوادث کار هشت هزار و 981تن بود، نیم درصد بیشتر شده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو