رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر داد:
بستری شدن 11نفر به دلیل ابتلا به آنفلوانزا در هرمزگان و مرگ یک نفر در قشم
16 آذر 1394 ساعت: 16:9رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از بستری شدن ۱۱نفر در این استان به‌دلیل ابتلا به آنفلوانزا و مرگ یک نفر در قشم خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، محمد شکاری در نشست خبری با اشاره به شیوع آنفلوانزا در استان هرمزگان بیان داشت: «آنفلوانزا در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان گسترش پیدا کرده است و شهرهای جیرفت، سیرجان و کرمان بیشترین آمار مبتلا به آنفلوانزا را دارد.»
شکاری با بیان اینکه براساس آمار وزارت بهداشت تاکنون ۴۱نفر به‌دلیل ابتلا به آنفلوانزا در کشور فوت کرده‌اند، اظهار داشت: «درحال حاضر ۷نفر در بیمارستان میناب و ۴نفر هم در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری هستند. یک مورد هم در جزیره قشم به‌دلیل ابتلا به آنفلوانزا فوت کرده است.»
شکاری با اشاره به اینکه واکسن آنفلوانزا در مراکز بهداشتی و درمانی وجود دار، خاطرنشان کرد: «50درصد افرادی که به آنفلوانزا مبتلا شده‌اند سفر به عتبات و عالیات، سوریه، کربلا و حج داشته‌اند.»
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با ابراز نگرانی از اینکه بیشترین آمار مبتلایان به آنفلوانزا در جنوب شرق استان کرمان است، بیان داشت: «موج سفرهای مهمانان از استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان به استان هرمزگان آغاز شده است. البته برای مقابله با گسترش این بیماری واکسن مورد نیاز تهیه و در اختیار مراکز درمانی قرار داده شده است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو