معاون برنامه‌ریزی ، هماهنگی، امور حقوقی و مجلس وزارت بهداشت :
نهادینه کردن نظام برنامه‌ریزی در کشور، نیازمند آسیب‌شناسی است
20 شهریور 1395 ساعت: 06:6معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، امور حقوقی و مجلس وزارت بهداشت با طرح این سئوال که چرا کمتر از 50 درصد برنامه‌های توسعه‌ای سازمان‌ها محقق می‌شود، گفت: «نهادینه‌کردن نظام برنامه‌ریزی در کشور دشوار بوده و این مسئله نیازمند آسیب‌شناسی است.
به گزارش «سپیدآنلاین»، طاهر موهبتی در سی و یکمین اجلاس معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در تبریز اظهار داشت: «باید مفاهیم کلی را به برنامه‌های عملیاتی تبدیل و با تزریق نگاه تکلیفی به سطوح میانی و کارشناسی آنها را در پیشبرد برنامه‌ها مشارکت دهیم.» وی اضافه کرد: «در صورتی که سطوح میانی و سطوح کارشناسی نسبت به برنامه‌ها نگاه تکلیفی و نه تمایلی داشته باشند،، بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.» وی خاطرنشان کرد: «مشکل ما در کشور، بودجه نیست؛ مدیریت منابع است. بودجه باید در خدمت برنامه باشد.
موهبتی با تاکید بر پایش‌های مستمر برنامه‌های سازمانی، گفت: «پایش ضمانت اجرایی برنامه‌ها است، در وزارت بهداشت نقش معاونت برنامه‌ریزی، نقش تلفیقی و دبیرخانه‌ای برای ایجاد یکپارچگی می‌باشد.» وی خاطرنشان کرد: «چنانچه برنامه‌ای آسیب‌شناسی شود، ولی همچنان رفتارهای قبلی ادامه یابد، در این صورت موفقیتی حاصل نشده، زیرا اساس برنامه‌ریزی، تغییر رفتار است. ولی اصولا در مقابل تغییر رفتار مقاومت وجود دارد. تدریجی بودن و گام به گام بودن این مشکل را حل می‌کند.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، سی و یکمین اجلاس معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در محل سالن همایش مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو