رئیس مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا؛
روش‌های درمان ناباروری راهی برای کمک به افزایش جمعیت
16 آذر 1394 ساعت: 15:9رئیس مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا گفت: «غربالگری یکی از روش‌های درمانی است که برای درمان ناباروری استفاده می‌شود.»
به گزارش سپید آنلاین، بهزاد قربانی درباره انواع خدمات درمان ناباروری و رو‌ش‌های جدید آن گفت: «فریز کردن جنین یکی از راهکارهایی است که برای بیماران خاص ارائه می‌شود. در این روش، جنین را در دمای خیلی پایین و در تانکرهای مخصوصی که وارداتی هستند فریز می‌کنند و بعد از مراجعه زوج متقاضی، جنین از حالت فریز بیرون می‌آید و در رحم جایگزین می‌شود.»
قربانی همچنین درباره روش درمانی برای رفع مشکل سقط‌های مکرر گفت: «این روش برای بیمارانی است که خودشان باردار می‌شوند، اما بچه باقی نمی‌ماند. این اتفاق از ناباروری هم بدتر است. زیرا استرس مداوم برای بروز سقط وجود دارد. برای این دسته، مشاوره‌هایی قبل از اینکه باردار شوند انجام می‌شود تا دلایل سقط مشخص شود. برخی از سقط‌ها دلایل ژنتیک و حتی روانی دارند. بعد از بارداری هم مراقبت‌های دوران بارداری این دسته با سایرین متفاوت است.»
وی همچنین خاطرنشان کرد: «بزرگ‌ترین مشکل در این راستا در طرح تحول سلامت این است که تعرفه‌گذاری در وزارت بهداشت انجام می‌شود و بیمه‌ها زیر نظر وزارت رفاه هستند.»
قربانی همچنین در خصوص استقرار مراکز درمانی در سایر بیمارستان‌ها گفت: «این مراکز درمانی باید در بیمارستان‌های دیگر نیز شکل بگیرد تا بیمار دغدغه اسکان نداشته و بتواند روند درمان را کامل کند. زیرا مراجعه همه بیماران به یک مرکز می‌تواند مشکلات متعددی را به‌همراه داشته باشد. از جمله اینکه در خصوص اسکان می‌تواند بیمار را دچار مشکل کند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو