مدیر کشوری دفتر برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز مطرح کرد:
پایان بیماری ایدز تا سال2030 با اجرای برنامه‌های دردست اقدام
16 آذر 1394 ساعت: 14:9مدیر کشوری دفتر برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز از پایان بیماری ایدز تا سال2030 با اجرای برنامه‌های دردست اقدام خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، فرهاد درودی درخصوص اهداف همکاری سازمان ملل متحد با ایران برای کنترل ایدز گفت: «در سال 2015 اهداف توسعه پایدار آغاز شد. بنابراین در یک دوره تاریخی قرار داریم که اگر از آن درست استفاده کنیم می‌توانیم تا پایان2030 با ایدز در کشور خداحافظی کنیم. بنابراین باید تلاش خود را در 5سال آینده چندین برابر کنیم.»
درودی افزود: «برنامه‌هایی در این باره در نظر گرفته شده است که مورد تایید همه‌ی کشورها و ملل متحد قرار گرفته است و آن به پایان رساندن موارد جدید ابتلا به ایدز و ارائه خدمات مناسب به آنها است. باید تا 5 سال آینده 90درصد افرادی که با ایدز زندگی می‌کنند شناسایی شوند، 90درصد آنها مورد درمان قرار گیرند و 90درصد افرادی که تحت درمان قرار دارند باید سطح بروز آنها پایین آید تا مانع انتقال از شخصی به شخص دیگر شود.»
مدیر کشوری دفتر برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز تاکید کرد: «از دیگر اهداف ما حذف انتقال ویروس از مادر به جنین است که با هدف داشتن نسلی عاری از ایدز صورت می‌گیرد. البته در همه مناطق دنیا به‌جز خاورمیانه و شمال آفریقا میزان ابتلا به ایدز درحال کاهش است که امید داریم با برنامه‌هایی که دردست اقدام است شاهد روند نزولی شیوع این بیماری باشم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو