غربالگری میلیون‌ها کودک برای تشخیص ناشنوایی، تنبلی چشم و اوتیسم
13 شهریور 1395 ساعت: 13:6وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سه سال گذشته غربالگری بیش از یک میلیون نوزاد را برای ناشنوایی، سه میلیون کودک چهار تا 6ساله را برای تنبلی چشم و تشخیص و مداخله 63 هزار کودک را برای بیماری اوتیسم انجام داده است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، ازجمله خدمات رفاه اجتماعی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام داده است می‌توان به غربالگری ناشنوایی بیش از یک میلیون نوزاد(پوشش66درصد) و برنامه‌ریزی و تامین بودجه برای پوشش90درصد نوزادان در سال 1395 اشاره کرد.
همچنین این وزارتخانه، مداخله به موقع درباره سه میلیون کودک چهار تا 6ساله(پوشش76درصد) را برای تعیین عینک و یا جراحی‌های مورد نیاز در زمینه چشم انجام داده است. غربالگری63هزار کودک برای تشخیص به موقع بیماری اوتیسم از دیگر اقدام های رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سه سال گذشته است که در این حرکت 2هزار و 50کودک مبتلا تشخیص داده شدند.
ازجمله کارهای ارزشمند دیگری که در سه فعالیت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به ثمر رسیده حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل در اقشار آسیب‌پذیر بوده است. به موجب حمایت یاد شده 30هزار کودک بازمانده از تحصیل روانه مدرسه شدند.
گسترش نظام بیمه‌ای و تامین سطح بیمه همگانی برای آحاد جامعه، حمایت از همه افراد کشور در برابر رویدادهای اجتماعی، اقتصادی، طبیعی و پیامدهای آن، گسترش بیمه‌های خاص جبران خسارت ناشی از حوادث طبیعی، گسترش و نهادینه کردن مشارکت بخش غیردولتی در حوزه رفاه و تامین اجتماعی نیز ازجمله وظایف و اقدامات معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو