پایان بررسی پرونده "کیارستمی" در کمیسیون ویژه:
قصور پزشکی در 2محور
27 مرداد 1395 ساعت: 14:5قائم‌مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی از بررسی پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی در 20محور خبر داد و از ارسال آن به هیات بدوی انتظامی خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، محسن خلیلی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده "عباس کیارستمی" با اشاره به فعالیت 30تن از کارشناسان و اساتید زبده در رشته‌های مرتبط با این پرونده، گفت: «پنج جلسه کمیسیون کارشناسی ویژه رسیدگی به این پرونده تشکیل و بیش از 30ساعت کار کارشناسی در این زمینه صورت گرفت.»
وی افزود: «اقدامات کارشناسی در این پرونده در 20محور و از زمان درمان سرپایی در بیمارستان آراد تا زمانی که مرحوم علیرغم توصیه پزشک معالج به فرانسه سفر می‌کند، انجام شد و کمیسیون مربوطه در این 20محور نظر داد.» به گفته خلیلی، در 16مورد از این 20محور، پزشک و کادر درمان هر دو بیمارستان "آراد" و "جم" مشکلی نداشتند. در چهار مورد که دو مورد آن قصور پزشکی و دو مورد نیز قصور انتظامی بود، کیفرخواست صادر و جهت صدور رای به هیات بدوی ارسال شد.
وی تاکید کرد: «مقرر شده است که هیات بدوی انتظامی در اسرع وقت و خارج از نوبت پرونده را بررسی و اعلام رای و نظر کند.» قائم‌مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: «متاسفانه هنوز هیچ اطلاعی از فایل بالینی مرحوم کیارستمی در فرانسه به دست ما نرسیده است و به همین دلیل نمی‌توانیم درباره علت تامه فوت نظر دهیم.»
همچنین ایرج خسرونیا، رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی نیز در این زمینه گفت: «پرونده مرحوم کیارستمی به هیات بدوی آمده، اما هنوز از سوی این هیات مورد بررسی قرار نگرفته است. براین اساس ابتدا پرونده باید در هیات بدوی مطالعه شود و شاکی و پزشکان صحبت‌هایشان را انجام داده و مدارک را بررسی کنیم تا بعد از آن دادگاه درباره آن اعلام نظر کند که آیا قصور بوده است یا خیر.»
خسرونیا افزود: «بنابراین مدارک کارشناسی به هیات بدوی ارسال شده و منتظر اعلام نظر ما هستند. البته زمان برگزاری جلسه هیات بدوی هنوز مشخص نشده است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو