سیدتقی کبیری بیان کرد:
حکایت بیمارستان دیگری با بیمارانی که روی زمین می‌خوابند
17 مرداد 1395 ساعت: 01:5نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در بیان مشکلات درمانی بیمارستان‌های این شهرستان اظهار داشت: «در بخش‌های سی‌سی‌یو و آنژیوی بیمارستان شهرستان خوی، تراکم جمعیت زیادی وجود دارد و حتی گاهی مردم مجبور به خوابیدن روی زمین می‌شوند.»
سیدتقی کبیری در گفت‌وگو با «سپیدآنلاین»، شهرستان خوی را دارای 2 بیمارستان دولتی معرفی کرد و گفت: «قدمت یکی از این بیمارستان‌ها 85 سال و دیگری بیش از 90 سال است. این شهرستان بیش از 400 هزار نفر مراجعه کننده دارد و باتوجه به اینکه بخشی از مراجعات شمال استان آذربایجان غربی به این دو انجام می‌شود، از این جهت می‌توان گفت که این دو بیمارستان، به بیش از یک میلیون نفر از مردم استان ارائه سرویس می‌کند.» وی افزود: «به دلیل کمبود بیمارستان در طول چند دهه گذشته، طبیعتا ضریب اشغال تخت‌های این بیمارستان‌ها هم بالا و نزدیک به 90 درصد است.»
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در بیان مشکلات بهداشت درمانی شهرستان خوی قبل و بعد از طرح تحول سلامت تصریح کرد: «بعد از طرح تحول سلامت در وضعیت درمانی خوی تغییراتی صورت گرفته و کارهایی شده ولی درحدی که بتواند مشکلات بهداشتی درمانی مردم این شهرستان را حل کند نبوده است. مثلا با اجرای طرح تحول سلامت هزینه‌های درمانی کمتری به مردم تحمیل می‌شود و به‌هرحال بخشی از نیازهای درمانی مردم هم در خود بیمارستان مرتفع می‌شود ولی همین مسئله به دلیل فضای محدود بیمارستانی باعث شده ترافیک و حجم مراجعات در بیمارستان بیشتر شود.» وی اضافه کرد: «این بیمارستان‌ها بعضی از دستگاه‌ها را ندارند و هنوز که هنوز است، بیماران برای یک عکس رنگی مجبور به مراجعه به شهرهای دیگر می‌شوند. لازمه دستیابی به اهداف طرح تحول سلامت و اینکه بیماران برای تامین نیازهای درمانی خود مجبور به خارج شدن از بیمارستان نشوند، این است که این تجهیزات درحد و اندازه و ظرفیت این شهرستان ارائه شود.»
نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی وضعیت بیمارستان‌های خوی را اینگونه تشریح کرد: «گاهی بیماران مجبور می‌شوند از نزدیکی‌های صبح برای نوبت گرفتن مراجعه کنند. در بحث رادیولوژی، سونوگرافی و مباحث دیگر ما با محدودیت جدی مواجه هستیم و طبیعتا مراجعات مردم همراه با صف‌های طولانی است. در بخش‌های سی‌سی‌یو و آنژیوی بیمارستان تراکم جمعیت زیادی هست و حتی گاهی مردم مجبور به خوابیدن روی زمین می‌شوند.» کبیری به کمبود نیروی متخصص هم اشاره کرد و گفت: «وقتی ما در بحث تجهیزات و امکانات و فضای فیزیکی اینطور به مشکل مواجه هستیم، طبیعی است که حتی متخصصان بومی این شهرستان به شهرهای بزرگتر مهاجرت کنند. لذا از نظر نیروی تخصصی هم شهرستان با مشکلاتی مواجه است.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو