کسانی که منافعشان به خطر افتاده، درصدد انتقام از پزشکان هستند
4 مرداد 1395 ساعت: 01:5عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت:‌ «با اجرای طرح تحول و ساماندهی وضعیت نظام سلامت، منافع عده‌ای از اشخاص و اصناف و گروه‌ها به خطر افتاده و آنها ضرر کرده‌اند و حالا می‌خواهند به نوعی انتقام خودشان را از پزشکان بگیرند.»
به گزارش «سپیدآنلاین» حیدرعلی عابدی تصریح کرد: «اخیرا نه تنها برعلیه جامعه پزشکی بلکه برعلیه مدیریت کلان کشور یک هجوم تبلیغاتی ایجاد شده است. شما ببینید نام کسی که میلیاردها تومان اختلاس کرده، تا ماه‌ها در رسانه‌ها برده نمی‌شود و فقط به صورت اختصاری مثل م-خ، ب-ز و . . . نوشته می‌شود. ولی در برخی رسانه‌ها با این دست هجمه‌های تبلیغاتی، به راحتی یک قشری را از بین می‌برند و با آبروی افراد بازی می‌کنند.» وی با اشاره به پرونده مرگ مرحوم کیارستمی اظهار داشت: «در شرایطی که هنوز علل فوت آن مرحوم مشخص نشده، عده‌ای قضاوت خودشان را علیه تیم پزشکی ایشان انجام داده و حکم هم صادر کردند. درصورتی‌که هنوز معلوم نیست که آیا به‌خاطر علل پزشکی بوده؟ یا اینکه به دلیل ماهیت خود بیماری، عمل‌های متعدد جراحی لازم بوده؟ آیا بیمار در دوران نقاهت می‌توانسته سوار هواپیما شده و چندین ساعت بدون حرکت در هواپیما باشد؟ اصلا از پرونده پزشکی ایشان در فرانسه چقدر اطلاعات داریم؟ آیا در فرانسه خوب عمل شده؟ و سوالات بسیار دیگری که لازم است مورد بررسی‌های کارشناسانه قرار بگیرند و در جایگاه خودش مورد بحث قرار بگیرد. موضوع فوت مرحوم کیارستمی یک نمونه از برخوردهای ناعادلانه و هجمه به جامعه پزشکی است که اخیرا زیاد دیده می‌شود.»
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تشریح علل و سرچشمه این هجمه‌ها گفت: «به نظر می‌رسد یکی از دلایل این باشد که با اجرای طرح تحول و ساماندهی وضعیت نظام سلامت، منافع عده‌ای از اشخاص و اصناف و گروه‌ها به خطر افتاده و آنها ضرر کرده‌اند و حالا می‌خواهند به نوعی انتقام خودشان را از پزشکان بگیرند و این برنامه را با ضربه زدن به حیثیت پزشکان و حتی سنگ‌اندازی در مسیر اجرای طرح تحول سلامت اجرا ‌می‌کنند.» وی افزود: «اینها همان کسانی هستند که از آشفته‌بازار نظام سلامت در سال‌های گذشته منافع فراوانی به دست می‌آوردند. به عنوان مثال درمورد تجهیزات پزشکی و پروتزها مافیاهایی وجود داشت که درحال حاضر نه به طور کامل ولی تا حدودی محدود شده‌اند؛ همین‌ها، جو موجود در جامعه را آماده هجمه به جامعه پزشکی نگه داشته‌اند تا به هر بهانه‌ای و با اندک جرقه‌ای شعله‌ور شود.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو