رئیس گروه اقتصاد درمان سازمان تامین اجتماعی:
وظیفه سازمان تامین‌اجتماعی ساخت بیمارستان نیست
14 آذر 1394 ساعت: 18:9رئیس گروه اقتصاد درمان سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه وظیفه سازمان تامین‌اجتماعی ساخت بیمارستان نیست، گفت: «ما نباید سهم درمان بیمه شدگان را صرف خدمات عمومی کنیم که وظیفه حاکمیتی محسوب می‌شود.»
امیر عباس فضایلی، رئیس گروه اقتصاد درمان سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با سپیدآنلاین با تاکید بر اینکه وظیفه سازمان تامین‌اجتماعی، تامین نیازهای درمانی بیمه شدگان است، گفت: «وظیفه سازمان تامین‌اجتماعی ساخت بیمارستان نیست. در صورتی که در حاشیه تهران بیمه شده‌ای به خدمات درمانی دسترسی نداشته باشد،سازمان بیمارستان ایجاد می‌کند ولی اگر در حاشیه تهران بیمارستان وجود داشته باشد با آن بیمارستان قرارداد منعقد می‌شود و دیگر نیازی به ساخت بیمارستان نیست.»
وی بیان‌کرد: «اینکه حتما باید بیمارستان احداث کنیم نگاه اشتباهی است.بیمارستان برای خدمات بستری صورت می‌گیرد. در سال از هر هزار نفر 100 نفر نیاز به خدمات بستری دارند ولی از هر هزار نفر به طور متوسط 5 هزار نفر مراجعه به پزشک متخصص و عمومی در سال خواهند داشت.حال ما باید بگوییم که برای این تعداد باید بیمارستان بسازیم در حالی که می‌دانیم تنها 11 درصد نیازشان به بیمارستان است. پس در اینجا باید سطح بندی خدمات را اجرا کنیم، یعنی در نقاط خاصی بیمارستان ایجاد کنیم و افراد به این بیمارستان‌ها ارجاع داده ‌شوند.»
فضایلی با تاکید بر اینکه برای اینکه عدالت اجرا شود باید سطح بندی خدمات را اجرا کنیم، گفت: «وظیفه تولیت نظام سلامت است که سطح‌بندی خدمات را اجرا کند. در صورتی که این موضوع محقق شود، نظام ارجاع اتفاق خواهد افتاد که باعث عدالت در دسترسی می‌شود. ساخت بیمارستان شاخص مناسبی نیست که بگوییم چرا در حاشیه شهرها بیمارستان ساخته نشده است.»
وی ادامه داد: «ما نباید وظایف حاکمیتی را با وظایف سازمان تامین‌اجتماعی یکی کنیم. ما نباید سهم درمان بیمه شدگان را صرف خدمات عمومی کنیم که وظیفه حاکمیتی محسوب می‌شود.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو