درخواست وزیر بهداشت از نظام پزشکی:
بررسی و گزارش پرونده پزشکی کیارستمی در تهران و پاریس
19 تیر 1395 ساعت: 13:4وزیر بهداشت طی نامه‌ای از رئیس کل سازمان نظام پزشکی خواست تا با توجه به درخواست خانواده مرحوم عباس کیارستمی و جامعه هنری کشور، پرونده پزشکی این کارگردان ارجمند و نامی، در تهران و پاریس با دقت، سرعت و شفافیت بررسی و گزارش آن به وی ارائه گردد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر زالی
رئیس کل محترم سازمان نظام پزشکی
سلام‌علیکم
درگذشت هنرمند گرانقدر مرحوم عباس کیارستمی نه تنها جامعه هنری که مردم شریف و هنر دوست ایران را داغدار کرد. نظر به وظایف قانونی آن سازمان و درخواست خانواده آن مرحوم و جامعه هنری کشور، لازم است پرونده پزشکی این کارگردان ارجمند و نامی، در تهران و پاریس با دقت، سرعت و شفافیت بررسی و گزارش کاملی به اینجانب ارائه شود.
همچنین پس از انجام بررسی‌های کارشناسی، ضروری است افکار عمومی را در جریان امور قرار دهید و اگر شخص یا اشخاصی قصوری در انجام وظایف داشته ‌اند، به مراجع قضایی معرفی شوند.
معاون درمان و بازرسی وزارتخانه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در تمام مراحل، همراهی و همکاری لازم را به عمل خواهند آورد.
گفتنی است مرحوم عباس کیارستمی کارگردان مطرح سینمای ایران پس از تحمل یک دوره بیماری، عصر روز( دوشنبه 14 تیر) در کشور فرانسه درگذشت.
کیارستمی برنده نخل طلای جشنواره کن بوده فیلم‌های طعم گیلاس و خانه دوست کجاست ازجمله آثار این کارگردان فقید به شمار می‌رود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو