یکی از مخالفان سرسخت تجمیع، سازمان تامین اجتماعی است
4 تیر 1395 ساعت: 18:4مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی در گفت‌وگو با سپیدآنلاین با بیان اینکه یکی از مخالفان سرسخت فرایند تجمیع بیمه‌ها، سازمان تامین اجتماعی است، گفت: «مخالفت این سازمان به این دلیل است که حق بیمه‌ای که کارکنان آن برای درمان می‌پردازند، بیشتر از حق بیمه‌ای است که کارکنان دولت پرداخت می‌کنند.»
محمدرضا جیریایی با بیان اینکه حق بیمه کارکنان دولت 6 درصد دوبرابر حداقل حقوق بوده و درواقع از یک سقف برخوردار است، افزود: «اما حق بیمه تامین اجتماعی هیچ سقفی ندارد و 7 درصد بیمه آنها بابت بیمه درمان واریز می‌شود. بحث اصلی بر سر همین اختلاف است و می‌گویند از آنجاکه حق بیمه پرداختی ما برای درمان بیشتر است، این عدالت نیست که برخی با حق بیمه کمتر از ما، برداشت یکسان با ما داشته باشند.» وی ادامه داد: «البته ممکن است روزی حق بیمه تامین اجتماعی نیز مانند سایر کارکنان برابر 7 درصد حقوق شود، اما در هر صورت از آنجاکه تامین اجتماعی مراکز ملکی زیادی هم دارد و تمایلی به از دست دادن آنها ندارد، با این قانون مخالفت می‌کند. البته در قانون نیز ذکر شده که مراکز ملکی متعلق به تامین اجتماعی است و حتی با اجرای قانون تجمیع، این مالکیت از دست نمی‌رود.»
جیریایی با تاکیدبر اینکه فرایند تجمیع بیمه‌ها، به نفع مردم، دولت و سازمان‌های بیمه‌گر است، خاطرنشان کرد: «چراکه از هدررفت برخی منابع در شرایط کنونی، جلوگیری می‌کند. برخی مباحث موازی وجود دارد که با تجمیع بیمه‌ها حذف می‌شوند. اگر همه این منابع در یک صندوق تجمیع شود، هزینه‌کرد آن راحت‌تر است و دایره شمول خدماتی که باید به مردم تعلق گیرد، گسترده‌تر می‌شود. بحث این می‌شود که پرداخت حق بیمه براساس توان در این صندوق، برداشت منابع براساس نیاز بیمه‌شده باشد که این اتفاق به نفع همه است.» وی در پایان خاطرنشان کرد: «اگر تجمیع صورت گیرد، مدیریت صندوق‌های بیمه‌ای بسیار ساده می‌شود و خدمت بهتری می‌توان به مردم ارائه داد. با روی کار آمدن مجلس جدید منتظر وفاق و همدلی بیشتر بین مجلس و دولت هستیم تا در سایه این تعامل، قانون تجمیع بیمه‌ها نیز عملیاتی شود.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو