علیرضا محجوب:
گران‌ترین پزشکان در ایران هستند
30 خرداد 1395 ساعت: 12:3نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: «بیمه‌ها، خریدار خدمت هستند و وزارت بهداشت که ارائه‌کننده خدمت است، نمی‌تواند خرید و فروش را با هم در اختیار داشته باشد.»
به گزارش «سپیدآنلاین»، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی وزیر بهداشت گزارشی از عملکرد وزارتخانه تحت مدیریت خود به نمایندگان خانه ملت ارائه کرد و طی آن، بر لزوم اجرایی شدن برنامه‌هایی نظیر تجمیع بیمه‌ها تاکید کرد. علی لاریجانی هم در جایگاه رئیس مجلس پیشنهاد داد که دولت طرحی در این‌خصوص تهیه و به مجلس ارسال کند. وی همچنین قول داد که با مساعدت مجلس شورای اسلامی، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش سلامت به اجرا درآید.
علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار «سپیدآنلاین» گفت: «بیمه‌ها، خریدار خدمت هستند و وزارت بهداشت که ارائه‌کننده خدمت است، نمی‌تواند خرید و فروش را با هم در اختیار داشته باشد.» دبیرکل خانه کارگر، تجمیع خرید و فروش خدمت در یک دستگاه واحد را مترادف با محو تقاضا دانست و تصریح کرد: «با این کار تقاضا را دراختیار عرضه قرار می‌دهیم. یعنی اینکه کیفیت را به دستگاهی واگذار می‌کنیم که می‌بایست در ازای خدمات و کیفیت به ما ضمانت بدهد.» وی افزود: «وزارت بهداشت الان هم گران‌ترین دستگاه است و گرانترین پزشکان، در ایران هستند.»
محجوب با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت که در جلسه قبلی مجلس تقدیم هیئت رئیسه شد، اظهار داشت: «ما طرح تحقیق و تفحص را به این دلیل تقدیم کرده‌ایم که اول این مسائل روشن شود. باید احراز شود که آیا اصلا وزارت بهداشت صلاحیت لازم را دارد یا نه. پس از آن می‌شود راجع به تجمیع بیمه‌ها و موضوعات دیگر صحبت کرد.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو