توصیه به مد نظر قرار دادن تاخیر بارداری در مناطق شیوع زیکا
21 خرداد 1395 ساعت: 23:3سازمان جهانی بهداشت به زنانی که در مناطقی که ویروس زیکا در آن‌ها سرایت می‌کند، توصیه می‌کند که به تاخیر انداختن بارداری را مد نظ رقرا ردهند. قبلاً چندین کشور دچار شیوع گسترده زیکا توصیه مشابهی به زنان کرده بودند.
به گزارش رویترز سازمان جهانی بهداشت پنجشنبه هفته گذشته این توصیه را انجام داده بود، اما معنی درست آن روز پنجشنبه گذشته آشکار شد که این سازمان توصیه‌اش درباره پیشگیری از سرایت جنسی این ویروس را تصحیح کرد.

گرچه زیکا عمدتاً از طریق پشه‌ها منتقل می‌شود، ممکن از طریق جنسی هم سرایت کند. در زنانی که باردار هستند، عفونت مادر با ویروس زیکا جنین را در معرض خطر دچار شدن به میکروسفالی – یک نقصان هنگام تولد با مشخصه سرهای کوچک و مغزهای رشدنیافته نوزادان- می‌شوند. نگرانی‌ها درباره میکروسفالی سازمان جهانی بهداشت را برانگیخت که در اول فوریه امسال شیوع زیکا را اضطرار بهداشت جهانی اعلام کند.

سازمان جهانی بهداشت اکنون صریحاً اعلام می‌کند که مردان و زنانی در سنین تولیدمثل که در مناطق شیوع زیکا زندگی می‌کنند باید بارداری را به تاخیر بیندازند. این سازمان مدت‌زمان این به تاخیر انداختن را بیان نمی‌کند. این توصیه جدید سازمان جهانی بهداشت بر مردان و زنان در حدود ۶۰ کشور تاثیر خواهد گذشت.

چندین کشور که دچار شیوع زیکا شده‌اند، ازجمله السالوادور هشدارهای مشابهی را برای ساکنان خود صادر کرده بودند.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (سی‌دی‌سی) به زنان توصیه نکرده‌اند در حین شیوع زیکا از بارداری اجتناب کنند، مگر در مواردی که خودشان به عفونت زیکا دچار باشند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو