نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر:
شاهد پیشرفت همزمان بهداشت و درمان هستیم
11 آذر 1394 ساعت: 01:9محمدحسین قربانی در واکنش به انتقادات تند به عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: «بر خلاف اظهارات منتقدان، پیشرفت‌ها تنها در حوزه درمان نبوده است و به طور همزمان در برخی نقاط کشور در حوزه بهداشت هم شرایط بهبود یافته است.»
تنور اظهارنظر درباره عملکرد وزارت بهداشت همچنان گرم است و برخی به دفاع و برخی به انتقاد از این عملکرد می‌پردازند. معمولا در کمیسیون بهداشت مجلس منتقدان بیش از مدافعان هستند؛ اما محمدحسین قربانی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌و‌گو با سپیدآنلاین با بیان اینکه عملکرد این وزارتخانه را باید به صورت ملی بررسی کنیم، به دفاع از عملکرد دولت در حوزه سلامت پرداخت و تصریح کرد: «با توجه به رویکردی که مجلس و دولت در سال ۹۳ داشته‌اند؛ می‌توان چنین برداشت کرد که در حوزه سلامت، تحول قابل توجهی صورت گرفته است.»
وی در ادامه افزود: «یکی از راه‌های ارزیابی عملکرد وزارت بهداشت توجه به میزان رضایتمندی مردم در سطح ملی است. این مسئله که پرداخت از جیب مردم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد و بیمه‌ها هم فعال شده‌اند و بسیاری از مردم بیمه شده‌اند، بر افزایش رضایت مرم تاثیر گذاشته است و این نقطه قوت فعالیت این وزارتخانه است.»
نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر با اشاره به حوزه انتخابیه خود گفت: «برای مثال در حوزه انتخابیه من، در این بازه زمانی تغییرات به نسبت مساعد بود. چنانچه شاهد توسعه بیمارستان‌ها، گسترش بخش‌های مختلف مانند آی سی یو، سی سی یو و اختصاص ۵ دستگاه آمبولانس به این منطقه هستیم. »
وی در پایان تاکید کرد: «در منطقه ما علاوه بر پیشرفت در حوزه درمان شاهد توسعه خانه‌های بهداشت، پزشک خانواده روستایی در تمام دهستان‌ها و افتتاح درمانگاه‌ها نیز بوده‌ایم. بنابراین فعالیت وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی در حوزه انتخابیه ما در مجموع خوب است. این موضوع البته محدود به منطقه ما نیست و در بسیاری از مناطق چنین رویکردی وجود داشته است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو