به مدت 6 روز:
آغاز به کار شصت و نهمین دوره مجمع جهانی بهداشت در ژنو
3 خرداد 1395 ساعت: 14:3تارنمای سازمان بهداشت جهانی خبر داد که شصث و نهمین دوره مجمع جهانی بهداشت در روزهای 3 تا 8 خرداد جاری در ژنو سوئیس برگزار می‌شود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، مجمع بهداشت نهاد عالی تصمیم گیرنده سازمان بهداشت جهانی است. در این اجلاس 6 روزه هیات‌های 192 کشور عضو سازمان بهداشت جهانی حضور می‌یابند. وظایف اصلی مجمع جهانی بهداشت عبارتند از سیاست‌گذاری، نظارت بر خط مشی مالی و بررسی و تائید بودجه پیشنهادی این سازمان.
این مجمع به صورت سالانه در ژنو سوئیس برگزار می‌شود. به نمایندگی از ایران نیز وزیر بهداشت روز گذشته (یکشنبه) برای شرکت در شصت و نهمین مجمع جهانی بهداشت عازم ژنو سوئیس شد.
محسن اسدی‌لاری قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین‌الملل در این زمینه گفت: «محور اصلی این سفر پیرامون اهداف توسعه پایدار است، اما در کنار این موضوع طبق معمول دوره‌های این اجلاس، همه موضوعات مرتبط با حوزه سلامت اعم از نظام‌های سلامت و تقویت آنها، بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، اصلاح سازمان جهانی بهداشت مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.»
اسدی‌لاری درباره دیگر موضوعات مورد بحث در این اجلاس، افزود: «موضوعاتی از قبیل همکاری با سایر سازمان‌های جهانی، تهدیدهای جهانی مثل ایدز، فناوری‌های ارتباطی نوین و سایر موضوعات مرتبط با سلامت به صورت گسترده مورد گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو