اندکی کاهش در فروش سیگار در چین پس از بالا بردن مالیات‌ها
22 اردیبهشت 1395 ساعت: 01:2سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که پس از افزایش مالیات وضع‌شده بر محصولات دخانی در چین از میزان فروش سیگار در این کشور اندکی کاسته شده است.
به گزارش رویترز چین بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده سیگار در جهان است، با وجود مخالفت همه‌جانبه صنعت دولتی دخانیات کارزار ضد سیگار کشیدن را تشدید کرده است.

چین ۳۰۰ میلیون معتاد به سیگار دارد و ۷۵۰ میلیون نفر هم دود سیگار محیطی را استنشاق می‌کنند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت میزان فروش سیگار در ماه مارس ۲۰۱۶ نسبت به ماه مشابه در سال پیش ۳.۳ درصد کاهش یافته است.

این گزارش نشان می‌دهد که فروش ارزان‌ترین انواع سیگار در طول این یک سال ۵.۵ درصد کاهش یافته است که بیانگر تاثیر وضع مالیات به‌خصوص بر سیگاری‌های فقیر برای کاهش خرید سیگار است.

چین سال قبل میزان مالیات عمده‌فروشی سیگار از ۵ درصد به ۱۱ درصد بالا برد و این بالا بردن مالیات درآمدی حدود ۷۰ میلیارد یوآن (۱۱ میلیارد دلاری)‌ را برای دولت مرکزی چین ایجاد کرد.

گزارش سازمان جهانی بهداشت همچنین نشان می‌دهد که قیمت‌های خرده‌فروشی سیگار به‌طور میانگین حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است، و ارزان‌ترین برندهای سیگار ۲۰ درصد گران‌تر شده‌اند.

فعالان ضد دخانیات در چین با مخالفت شدید صنعت انحصاری دولتی دخانیات روبرو بوده‌اند که با توجه به سهم ۷ تا ۱۰ درصدی‌اش در میزان درآمد مالیاتی دولت مرکزی نفوذ زیادی دارد.

سال قبل یک بررسی در چین نشان داد که دوسوم مردان جوان- عمدتاً کمتر از ۲۰ سال- سیگاری هستند و حدود ۵۰ درصدشان در صورت ترک نکردن این اعتیاد به علت آن کشته می‌شوند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو