انتقال "تانک‌های ارتش ترکیه" به مرز سوریه
9 آذر 1394 ساعت: 17:9اخیرا ارتش ترکیه تانک‌هایش را از طریق قطارهای باری به منطقه "غازیان تپ" ارسال کرده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ اتفاقات یک هفته اخیر سوریه و خصوصا هدف قرار گرفتن جنگنده سوخو این کشور نشان داد که برخی کشورهای همسایه سوریه همچون ترکیه از روند مقابله با تروریسم و اتاق عملیات مشترک "مسکو- دمشق" رضایت ندارند و اگر لازم باشد برخی عکس‌العمل‌های مخرب را انجام می‌دهند که نمونه آن "سرنگون کردن جنگنده روسی" بود. اما اخیرا ده‌ها دستگاه تانک ارتش ترکیه از طریق "قطارهای باری" یا "خودروهای تانک‌بر" به مرز با سوریه در منطقه "غازیان تپ" منتقل شدند و این اتفاق یک سیگنال قدرتمند ساتع می‌کند که ترکیه به دنبال آمادگی نظامی در صورت اجرای حمله روس‌هاست که البته این موضوع هم جای سوالات فراوانی دارد که آیا ترکیه توانمندی مقابله با ارتش روسیه را دارد؟ ترکیه به دنبال این است که با انتقال زره‌ پوش‌هایش به مرزها از عناصر تروریستی در شمال سوریه و در استان‌های "حلب" و "ادلب" استفاده کند. پروسه حضور عملیاتی نیروهای سطحی بسیار برای ارتش ترکیه لازم بوده تا بتوانند از تروریست‌های ارتش آزاد و جبهه النصره و داعش حمایت کنند.

یک نکته بسیار مهم دیگری که وجود دارد طمع ورزی ترکیه به خاک سوریه بوده که از گذشته وجود داشته و در آینده نیز ادامه دارد و همین طمع ورزی باعث شده تا ارتش ترکیه از جبهه النصره در استان "ادلب" و منطقه "جسرالشغور" حمایت کند.

دلیل دیگری که تانک‌های ارتش ترکیه به مرزهای سوریه اعزام شدند، حمایت از تروریست‌های داعش در مقابل نیروهای مبارز کرد بوده که البته تجربه حمایت ترکیه از داعش در "کوبانی" کاملا برای کردهای منطقه شرق سوریه آشکار شده بود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو