با تصويب هيات وزيران صورت گرفت:
پوشش بیمه‌ای برخی اقلام دارویی
11 اردیبهشت 1395 ساعت: 17:2با تصویب هیات وزیران تعدادی از اقلام دارویی مشمول تعهدات دارویی سازمان‌های بیمه‌گر قرار گرفتند.
به گزارش سپدآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، این مصوبه را برای اجرا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.
متن مصوبه هیات وزیران به شرح زیر است:
داروهای زیر مشمول تعهدات دارویی سازمان‌های بیمه‌گر قرار می‌گیرند:
الف- کارتریج انسولین 30/70، رگولار (R) و ایزوفان (N) به همراه قلم تزریق حداکثر هر دو سال یک عدد و ماهانه ده عدد سر سوزن مختص تزریق با قلم انسولین با فرانشیز (10%) و به شرط تولید داخل و عدم افزایش قیمت تا دو سال.
ب- داروی ژل دیلتیازم (2%) به شرط تولید داخل و عدم افزایش قیمت تا دو سال.
پ- داروی آلتپلیز به شرط تجویز در بیمارستان و در درمان سکته حاد ایسکمیک مغزی توسط متخصص مغز و اعصاب و رعایت شرایط راهنمای طبابت بالینی و عدم افزایش قیمت تا دو سال.
ت- داروی رتپلیز به شرط تجویز در بیمارستان و در درمان سکته حاد قلبی و براساس راهنمای طبابت بالینی مصوب و عدم افزایش قیمت تا دو سال.
ث- داروی سرترالین به شرط تولید داخل.
شرط تعهد بیمه‌ای داروی ریتوکسیمب به شرط پرونده‌ای و تجویز توسط پزشک متخصص بیماری‌های خون و انکولوژی و رادیوتراپی در درمان لنفوم غیر هوجکین (NHL) و تجویز توسط متخصص پوست و فوق تخصص روماتولوژی در درمان پمفیگوس و تجویز توسط متخصص مغز و اعصاب در بیماران اسکلروز چندگانه (MS) مبتلا به نورومیلیت چشمی (نشانگان دویک) Neuromyelitis Optica (Devic s Syndrome) و درمان رد پیوند حاد با واسطه آنتی بادی (AMR) با سهم سازمان (90%) با ارائه گایدلاین انجمن نفرولوژی تغییر می‌یابد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو