تندیس «پروفسور سمیعی» رونمایی شد
30 فروردین 1395 ساعت: 11:1در حاشیه پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب در تهران از تندیس «پروفسور سمیعی» رونمایی شد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب دیروز و باحضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و متخصصان و جراحان مغز و اعصاب ایران و جهان در سالن همایش‌های برج میلاد تهران آغاز به کار کرد.
در این مراسم باحضور شهردار تهران و دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تندیس پروفسور سمیعی رونمایی شد.
پروفسور سمیعی در این مراسم با تاکید بر اینکه من در تمام زندگی‌ام وقتم را صرف بشریت و توسعه‌ علوم کردم، افزود: «تمام زندگی من صرف نجات انسان و توسعه‌ علوم و فناوری در حوزه‌ علوم اعصاب در اقصا نقاط جهان شده است.» وی با اشاره به حضور متخصصان جهانی در این سمپوزیوم، اظهار داشت: «در این دوره از سمپوزیوم کشور چین 100نفر از متخصصان خود را به این سمپوزیوم معرفی کرده است.»
پروفسور سمیعی با اشاره به گسترش بی‌امان تروریسم در جهان تاکید کرد که اگر تعاملات علمی و آموزشی را توسعه دهیم، می‌توانیم از این پدیده شوم جلوگیری کنیم. این محقق برجسته ایرانی با اشاره به چهار دهه فعالیت خود در حوزه‌ جراحی مغز و اعصاب خاطرنشان کرد: «امروز خوشحالم که متخصصان جراحان 90 کشور دنیا با دعوت شخصی من به این سمپوزیوم آمدند.»
پروفسور سمیعی با اشاره به حضور رئیس‌جمهور صربستان در این سمپوزیوم، یادآور شد: «وی برای اولین بار است که به ایران سفر می‌کند و به شهردار تهران قول مساعد داده تا همراه با خوانواده‌ خود مجددا به ایران سفر کند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو