قائم‌مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت خبر داد:
بازنگری آیین‌نامه ارتقاء اعضای هیات علمی وزارت بهداشت
21 فروردین 1395 ساعت: 12:1قائم‌مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت از بازنگری آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی در وزارت بهداشت خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، حمید اکبری با اشاره به کمبود اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: «دانشگاه‌های علوم پزشکی با کمبود 6 تا 7هزار نفری اعضای هیات علمی مواجه هستند. همین امر باعث می‌شود معاونت آموزشی وزارت بهداشت، از نیروهای متخصص خود به‌عنوان متعهد خدمت استفاده کند، به‌همین دلیل تعداد قابل توجهی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها را افرادی تشکیل می‌دهند که قرار نیست به‌عنوان هیات علمی دائمی با وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها همکاری کنند. این موضوع برای سیستم آموزش‌عالی اصلا مطلوب نیست. بنابراین یکی از برنامه‌های معاونت آموزشی وزارت بهداشت در سال جدید این است که با همکاری دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کمبود اعضای هیات علمی را برطرف کند.»
اکبری با اشاره به بازنگری آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی در وزارت بهداشت نیز اظهار کرد: «بازنگری آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی در وزارت بهداشت به اتمام رسید و برای تصویب به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ارسال شد و قرار است در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث قرار گیرد. البته امیدوارم این آیین‌نامه امسال ابلاغ شود و ارتقاء اعضای هیات علمی از نیمه دوم سال براساس آیین‌نامه جدید صورت گیرد.»
وی از ساماندهی مراکزی که در حوزه پزشکی آموزش حرفه‌ای ارائه می‌کنند خبر داد و گفت: «برخی از مراکزی که در حوزه پزشکی آموزش‌های حرفه‌ای ارائه می‌کنند بدون مجوز فعالیت می‌کنند و تا کنون مجوز خاصی اخذ نکرده‌اند، بنابراین یکی از برنامه‌های معاونت آموزشی وزارت بهداشت ساماندهی این مراکز است. براین اساس اگر قرار است موسسه‌ای در ارائه خدمات آموزشی علوم پزشکی فعالیت کند باید از وزرات بهداشت مجوز اخذ کند تا وزارت بهداشت قادر به نظارت باشد و چنانچه تخلفی وجود داشت، به‌صورت ساختارمند با این تخلف برخورد کند.»
قائم‌مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت همچنین از پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مجازی در سال‌جاری خبر داد و گفت: «دانشگاه علوم پزشکی مجازی در سال94 تاسیس شد و امسال پذیرش دانشجو در چند رشته در این دانشگاه شروع خواهد شد. این اقدام از طریق دانشگاه مجازی، دانشجویانی که در مناطقی هستند که امکان حضور اساتید برجسته در آن مناطق وجود ندارد، می‌توانند از علم و تخصص این اساتید بهره مند شوند و این امر به ارتقای آموزش در حوزه پزشکی کمک خواهد کرد.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو