قائم‌مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت خبرداد:
ابلاغ سند آمایش بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی
17 فروردین 1395 ساعت: 12:1قائم‌مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به ابلاغ سند آمایش بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی، از اجرای این سند در دانشگا‌ه‌ها طی سال‌جاری خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، حمید اکبری با اعلام این خبر گفت: «برخی متقاضیان رشته‌های پزشکی پس از کنکور، موفق به پذیرش در دانشگاه‌های کشور نمی‌شوند، به همین دلیل برای تحصیل به کشورهای دیگر مراجعه می‌کنند، اما از آنجایی که برخی از دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت نیستند، این افراد هنگامی که برای فعالیت در حوزه پزشکی به کشور باز می‌گردند، در ارزشیابی مدارک توسط وزارت بهداشت دچار مشکل می‌شوند و مدارک آنها مورد تایید وزارت بهداشت قرار نمی‌گیرد، در نتیجه نمی‌توانند مشغول به کار شوند.»
اکبری افزود: «رویکرد وزارت بهداشت از سال94 این بوده است که علاوه بر دانشگاه‌های مورد تایید، مدارک فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌هایی که در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی حضور دارند را نیز تایید کند. البته رویکرد وزارت بهداشت درمورد دانشگاه‌هایی که در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی وجود ندارند نیز به این صورت است که دانشگاهی که یک فرد برای تحصیل انتخاب می‌کند باید با یکی از دانشگاه‌های داخلی در تعامل و ارتباط باشد. درواقع براساس سند آمایش بین‌الملل، باید ارتباط بین دانشگاه‌ها دو طرفه باشد و تحصیل یک دانشجوی ایرانی در یک دانشگاه خارجی باید با هماهنگی یک دانشگاه داخل کشور باشد.در این صورت دانشجو مدتی در کشور خارجی و مدتی هم داخل کشور تحصیل می کند و مدرکی که به دانشجو ارائه می‌شود توسط هر دو دانشگاه تایید خواهد شد.»
قائم‌مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت اضافه کرد: «بنابراین دانشجو باید یک دوره در دانشگاه خارج و یک دوره در دانشگاه داخل بگذرانند. از طرف دیگر دانشجویان خارجی نیز باید برای گذراندن دوره به دانشگاه‌های ایران مراجعه کنند. برای مثال دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس با دانشگاه علوم پزشکی کرمان در رشته داروسازی و دانشگاه علوم پزشکی تهران در رشته پزشکی در تعامل است و چنانچه دانشجویان ایرانی قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند باید از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و کرمان اقدام کنند. البته این دانشجویان باید شرایط لازم از نظر معدل و نمره برخی از دروس را داشته باشند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو