سخنگوی اورژانس کشور خبر داد:
6 کشته و یک مجروح در تصادف محور شیراز به کازرون
6 فروردین 1395 ساعت: 12:1سخنگوی اورژانس کشور گفت: «حادثه برخورد یک دستگاه 206 با یک دستگاه پراید در ساعت11:02 دقیقه روز گذشته، در محور شیراز به کازرون 6 کشته و یک مجروح بر جای گذاشت.»
به گزارش «سپیدآنلاین» به نقل از ایسنا، مجتبی خالدی درخصوص آخرین وضعیت مصدومان جاده‌ای و ماموریت‌های اورژانس 115 کشور در 24 ساعت گذشته گفت: «روز گذشته در ساعت11:02 دقیقه، در محور شیراز به کازرون یک دستگاه 206 با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند. این حادثه نزدیک پایگاه اورژانس اتفاق می‌افتد و آمبولانس نیز در عرض سه دقیقه به محل حادثه می‌رسد.» وی افزود: «این تصادف 7 مصدوم بدحال داشت که از این تعداد یک مجروح در صحنه حادثه فوت می‌کند. باقی مصدومان نیز با احیای قلبی و ریوی به بیمارستان انتقال داده می‌شوند که متاسفانه به علت شدت جراحات وارده 5 نفر از آنها در بیمارستان فوت می‌کنند و یک نفر باقی می‌ماند که در حال حاضر وضعیت مساعدی ندارد.»
به گفته سخنگوی اورژانس کشور در 24 ساعت گذشته 8454 ماموریت در اورژانس‌های 115 سراسر کشور انجام شده است که از این تعداد 1712 مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده است، 1490 مورد به مراکز درمانی انتقال داده شده‌اند و 173 نفر در محل درمان شدند.» خالدی همچنین اضافه کرد: «در 24 ساعت گذشته 664 ماموریت اورژانس مربوط به بیماران قلبی، 410 مورد مربوط به بیماران تنفسی و 37 مورد نیز مربوط به مسمومیت با مونوکسیدکربن بوده است.» وی به مردم توصیه کرد در بحث استفاده از سیستم‌های گرمایشی، پیشگیری از مسمومیت با مونوکسید کربن در سفر را جدی بگیرند.»
سخنگوی اورژانس تهران ضمن بیان اینکه این آمار با مدت مشابه سال گذشته تفاوت چندانی ندارد، ادامه داد: «طی این مدت، 19 مورد واژگونی ثبت شده است که 108 نفرمصدوم و یک نفر فوتی در پی داشت. همچنین بالگردهای اورژانس نیز از ابتدای طرح تا امروز 73 ماموریت داشتند و 113 نفر را به مراکز درمانی انتقال دادند.» خالدی تاکید کرد: «مردم در صورت بروز حادثه حتما با اورژانس 115 تماس بگیرند. همچنین نشانی دقیق برای رسیدن به موقع آمبولانس بسیار کمک‌کننده است. وسایل نقلیه نیز مسیر را حتما برای رسیدن آمبولانس‌ها باز کنند؛ چراکه از سراسر کشور تاخیر آمبولانس‌ها در اثر تصادف و ترافیک‌های ناشی از آن گزارش می‌شود.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو