گزارش عملکرد قوای سه‌گانه در حال تهیه است
7 آذر 1394 ساعت: 17:9رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: گزارش عملکرد قوای سه گانه تا پایان کار مجلس نهم در این کمیسیون در دست تهیه است.
علی پورمختار در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: گزارش سه‌گانه ارزیابی عملکرد قوای مجریه، قضاییه و مقننه به تفکیک تهیه و تا قبل از پایان کار مجلس نهم در اختیار هیات رییسه مجلس قرار می‌گیرد.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس نهم، گزارش عملکرد قوه مجریه را دو بخشی اعلام کرد و افزود: گزارش عملکرد قوه مجریه در دو قالب در دست تهیه است. قالب اول جهت‌گیری کلی دولت در حوزه‌های مختلف داخلی، بین‌المللی و اقتصادی و قالب دوم گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی با محور برنامه‌های اعلامی وزرا در روز رای اعتماد مجلس است.

وی ادامه داد: تهیه این گزارش‌ها از سال 93 و پس از گذشت بیش از یک سال ازعمر دولت یازدهم آغاز شده است. از وزرای دولت به ترتیب دعوت کرده و درباره عملکرد، پیشرفت کار و موانع اجرای برنامه‌ها گزارش تهیه می‌شود و گزارش تجمیعی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در قالب گزارش واحد ارائه می‌شود.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از تهیه گزارش عملکرد قوه قضاییه حول 8 محور خبر داد و افزود: محور اصلی گزارش دستگاه قضاء، شکایت‌های واصله به کمیسیون اصل 90 توسط مردم و بخش‌های مختلف است. اطاله دادرسی و معضلات آن، اتقان آراء و مورد اعتراض قرار گرفتن بیش از 90 درصد آراء صادره در دادگاه بدوی و مورد اعتراض قرار گرفتن بیش از 50 درصد آراء در دادگاه تجدید نظر، مشکلات به وجود آمده در شیوه اجرای آراء، مشکلات اداری و کمبود منابع مالی و انسانی قوه قضاییه و مشکلات کاری و حقوقی قضات از جمله این محورهاست.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو