رسایی از هیات اجرایی انتخابات شکایت کرد
21 بهمن 1394 ساعت: 19:11بعد از اینکه حمید رسایی، نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس توسط هیات اجرایی در فرمانداری تهران رد صلاحیت شد وی امروز شکایت خود نسبت به این رای دولت را به شورای نگهبان تحویل داد.

مطابق قانون شورای نگهبان به عنوان ناظر تصمیم گیرنده نهایی تعیین صلاحیت هاست. در نامه رسایی به شورای نگهبان آمده است:

«هیات اجرایی فرمانداری تهران، اینجانب را مستند به بند 5 ماده 28 رد صلاحیت کرده است. مطابق قانون مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام مورخ 22/8/78 هیات های اجرایی موظفند بر اساس دلایل و مدارک معتبر که توسط مراکز مسئول قانونی (استعلام از مراکز چهارگانه) که به مراجع اجرایی و نظارتی ارسال شده، به بررسی صلاحیت ها بپردازند و اگر صلاحیت کاندیدایی را رد کردند، با ذکر مواد قانونی، باید دلایل مربوطه را به داوطلب ابلاغ کنند. متاسفانه علیرغم مراجعه مکرر اینجانب در تاریخ های 16، 17، 18 و 19 دی ماه، هیات اجرایی فرمانداری تهران حاضر به ابلاغ دلایل رد صلاحیت اینجانب به بنده نشدند!

بر اساس اظهارات صریح فرماندار تهران و معاون وی (رئیس ستاد انتخابات تهران) پاسخ استعلام از مراکز چهارگانه درباره اینجانب مثبت بوده است. همچنین صراحتا عنوان می کردند که نکته ای در پرونده شما وجود ندارد تا آن را به شما ابلاغ کنیم! بلکه فقط اعضای هیات اجرایی تصمیم گرفتند تا رای به صلاحیت ندهند! اصرار آقایان این بود که اگر شما به شورای نگهبان اعتراض کنید، آنها حتما صلاحیت شما را تایید خواهند کرد! پاسخ بنده این بود که به چه چیزی اعتراض کنم وقتی نمی دانم دلیل ردصلاحیتم از نظر هیات اجرایی چه بوده تا به آن اعتراض کنم.

علاوه بر این، از هفت شرط قانونی، بنده مستندا به برخوردار نبودن از بند 5 ماده 28 (عدم سوء شهرت) از طرف هیات اجرایی دولت ردصلاحیت شده‌ام و معنی آن این است که پس ازنظر این هیات اینجانب واجد شش شرط دیگر از جمله واجد بند 1 (التزام عملی به اسلام و نظام جمهوری اسلامی) بوده ام. سئوال این است که چطور کسی که به احکام و آداب اسلام التزام عملی دارد و آن را رعایت میکند، سوء شهرت داشته است؟ متاسفانه احتمالا به دلیل مواضع سیاسی اینجانب، هیات اجرایی فرمانداری مامور به این اقدام بوده و اختیاری از خود نداشته است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو