سیف با راه اندازی بورس ارز موافقت کرد
7 آذر 1394 ساعت: 16:9عضو شورای عالی بورس گفت: راه اندازی بورس ارز که در آخرین جلسه شورای عالی بورس مورد تصویب قرار گرفت، کار خود را با معاملات آتی در بورس کالای ایران شروع خواهد کرد.
محمدرضا پورابراهیمی، با بیان اینکه پس از ماه ها مطالعه و بررسی، شورای عالی بورس با تاسیس بورس ارز موافقت کرد، افزود: با توجه به تجربه و پتانسیل بالای بورس کالا به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه، معاملات آتی ارز در این بورس راه اندازی خواهد شد.

عضو شورای عالی بورس در پاسخ به این پرسش که معاملات آتی ارز در بورس کالا چه زمانی آغاز می شود؟ گفت: آغاز معاملات آتی ارز به تک نرخی شدن ارز، زمان رفع محدودیت های نقل و انتقال وجوه به داخل و خارج کشور، ساماندهی صرافان از طریق یک سامانه اطلاعاتی و از همه مهم تر عزم و اراده بانک مرکزی برای آغاز این معاملات بستگی دارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این پرسش که با توجه به حضور ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در شورای عالی بورس و تصویب راه اندازی بورس ارز در این شورا، آیا مقاومتی از سوی بانک مرکزی برای این کار وجود دارد؟ گفت: رئیس کل بانک مرکزی موافق راه اندازی بورس ارز است و مقرر شده برنامه زمان بندی تاسیس و آغاز فعالیت این بورس در هفته های آینده تدوین شده و به این شورا ارائه شود.
پورابراهیمی در مورد انتظاری که از راه اندازی معاملات آتی ارز می رود، گفت: توقع داریم این معاملات در گام نخست، ریسک پذیری سرمایه گذاری خارجی در کشور را پوشش دهد که به واسطه ابزارهای مشتقه که در این بورس ارائه می شود، می توان این ریسک و نگرانی از خروج ارز را برای سرمایه گذاران کاهش داد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو