وزیر بهداشت ارمنستان در دیدار با وزیر بهداشت کشورمان:
نظام سلامت ایران یکی از نظام‌های پیشرفته جهان است
11 اسفند 1394 ساعت: 17:12وزیر بهداشت که برای شرکت در کنفرانس چالش‌های بهداشت عمومی به کشور ارمنستان سفر کرده است، در حاشیه برگزاری این کنفرانس گفت: «حضور شرکت های ایرانی در ارمنستان به‌ویژه در حوزه دارو می‌تواند در ارتقاء روابط دو کشور موثر باشد.»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، سیدحسن هاشمی که از روز گذشته برای شرکت در کنفرانس چالش‌های بهداشت عمومی در ارمنستان به‌سر می‌برد، در دیدار با آرمن مرادیان، وزیر بهداشت ارمنستان به بررسی راهکارهای اجرایی مفاد تفاهم نامه دو کشور در زمینه‌های بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی پرداخت.
وزیران بهداشت دو کشور تاسیس مجموعه پزشکی مشترک در ایروان و گسترش همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور در زمینه تولید دارو به‌منظور توسعه صادرات به بازار 170میلیونی اوراسیا را مهم برشمردند.
وزیر بهداشت ارمنستان نیز در دیدار با هاشمی نظام سلامت ایران را یکی از نظام‌های پیشرفته در سطح جهان دانست و گفت: «معتقدم همکاری ارمنستان با ایران در این زمینه از چشم‌انداز بسیار خوبی برخوردار است.»
مدیران وزارتخانه‌های بهداشت دو کشور، نقشه راه گسترش همکاری‌ها در ارتباط با مبادله کادر پزشکی، تولید دارو، مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر را امضا کردند.
شایان ذکر است سه‌ماه قبل در تهران مقامات ایرانی و ارمنستانی تفاهم‌نامه همکاری در زمینه بهداشت و سلامت عمومی را امضا کردند و در سفر به ایروان، نقشه راه این همکاری‌ها امضا می‌شود.
وزیر بهداشت علاوه بر پیگیری روابط دو جانبه با دست‌اندرکاران نظام سلامت ارمنستان و دیدارهای دوجانبه با وزرای بهداشت کشورهای منطقه، با رئیس جمهور ارمنستان و ایرانیان مقیم این کشور نیز دیدار خواهد داشت.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو