معتادان به سیگار در معرض خطر بیشتر قطع عضو قرار دارند
10 اسفند 1394 ساعت: 19:12سیگاری‌ها در معرض خطر بیشتری برای قطع عضو هستند؛ زیرا این اعتیاد می‌تواند منجر به یک بیماری عروقی شود.
به گزارش وب‌ ام‌دی به گفته متخصصان بنیاد قلب بریتانیا، بیش از یک میلیون نفر در انگلستان مبتلا به بیماری عروق محیطی (PAD) هستند و ۹ نفر از هر ۱۰ نفر آن‌ها، سیگاری بودند یا قبلاً سیگار می‌کشیدند.

بیماری عروق محیطی وقتی رخ می‌دهد که رسوب‌های چربی در رگ‌ها تشکیل شوند و جریان خون به پاها را محدود کنند. این فرآیند تصلب شرایین نام دارد که به احتمال زیاد به حمله‌های قلبی و سکته می‌انجامد.

حدود نیمی از کسانی که PAD دارند، هیچ علامتی را تجربه نمی‌کنند؛ بنابراین عمدتاً به قاتلی خاموش تبدیل شده است.

اگر این بیماری درمان‌نشده باقی بماند، امکان دارد سبب مرگ بافت‌های پا و بیماری‌هایی مانند قانقاریا و ایسکمی اندام شود که در آن جریان خون به اندام‌ها به‌شدت کاهش می‌یابد. از هر ۱۰ مورد، این عوارض در حدود ۳ نفر به قطع عضو منجر می‌شود.

تنها راه موثر برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری مرگبار، ترک سیگار است.

این بیماری خطرناک در بسیاری از موارد تشخیص داده نمی‌شود و اگرچه به طور رسمی نیم میلیون نفر در انگلیس به PAD مبتلا هستند، تخمین زده می‌شود که رقم واقعی مبتلایان بیش از یک میلیون تن باشند.

تقریباً ۳۰۰۰۰ بزرگسال شدیدترین حالت این بیماری را دارند که سالانه به حداقل ۹۰۰۰ قطع عضو منجر می‌شود. این بیماران که اکثریت آن‌ها سیگار می‌کشند، باید بارها جراحی شوند و پژوهش تنها راهی است که به پیشرفت درمان کمک می‌کند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو