دبیر ستاد کشوری نظارت بر تعرفه‌ها خبر داد:
تکلیف تعرفه ویزیت سرپایی این هفته مشخص می‌شود
8 اسفند 1394 ساعت: 18:12دبیر ستاد کشوری نظارت بر تعرفه‌ها خبر از بررسی دوباره تعرفه ویزیت سرپایی در دبیرخانه شورای عالی بیمه داد و از روشن شدن تکلیف این موضوع در هفته پیش رو ابراز امیدواری کرد.

محمد جهانگیری، دبیر ستاد کشوری نظارت بر تعرفه‌ها در گفت‌وگو با سپیدآنلاین گفت: «اعضای شورای عالی بیمه در حال تصمیم‌گیری برای اعمال تغییرات اساسی در تعرفه وزیرت سرپایی هستند. البته جلسات این کار از اواخر سال قبل شروع‌شده بود اما حالا به نظر می‌رسد که اجماع و نتیجه‌گیری بسیار نزدیک شده‌ایم.»
وی نقش بیمه‌ها را در این موضوع بسیار پررنگ دانست و افزود: «با توجه به اینکه بخش زیادی از مراجعات مردم در بخش سرپایی پاسخ داده می‌شود،‌ اگر قرار باشد تعرفه‌های این بخش را به سمت واقعی شدن پیش ببریم همکاری بیمه‌ها بسیار حیاتی است در غیر این صورت یا طرح افزایش تعرفه‌های این بخش با شکست مواجه می‌شود و یا فشار این تصمیم بر مردم وارد خواهد آمد. شاید همین موضوع مهم‌ترین دلیل طولانی شدن بررسی مسئله تعرفه ویزیت سرپایی بوده است اما بالاخره باید به آن توجه کرد.»
جهانگیری در مورد اهمیت روشن شدن تکلیف ویزیت سرپایی و تصمیم‌گیری در مورد آن به‌نحوی‌که گروه‌های پزشکی را تا حدی راضی کند، گفت: «ویزیت سرپایی اگرچه با بی‌توجهی‌های زیادی روبه‌رو بوده اما همه می‌دانند که این موضوع از چه اهمیتی برخوردار است بنابراین خدمات سرپایی همیشه باید از لحاظ قیمت،‌نظارت، کیفیت و ... مورد توجه قرار بگیرد چرا که اولین مراجعه و معاینه می‌تواند سرنوشت بیمار را به‌طورکلی مشخص کند یعنی او را به سمتی هدایت کند که بهبود و یا عدم بهبود بیماری در این مسیر مشخص می‌شود. از طرف دیگر بسیاری از بیماران نیاز به مراقبت دائمی سرپایی دارند. مثلا یک بیمار دیابتیک نیاز دارد که همیشه تحت نظر باشد و اگر خللی در این مسئله پیش بیاید نه تنها بیمار که نظام سلامت و خود بیمه‌ها از آن متضرر خواهند شد.»
وی موضوع را از نظر پزشکان و تاثیرش بر درمان نیز توضیح داد و بیان کرد: «وقتی صف اول درمان که همان ویزیت کننده‌های سرپایی هستند ازنظر مالی موردتوجه قرار نگیرند سرنوشت خوبی در انتظار مردم و نظام سلامت نخواهد بود البته باید در کنار توجه به منافع پزشکان به فکر نظارت بر کیفیت خدمات سرپایی هم بود یعنی به مسائلی مانند زمان و دقتی که پزشک باید برای معاینه سرپایی اختصاص دهد هم توجه کرد و این توقع وقتی می‌تواند تحقق پیدا کند که هزینه این خدمات به خوبی ارزیابی شده باشد.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو