مقام مسئول در سازمان غذا و دارو:
مردم به برچسب اصالت فرآورده‌های آرایشی توجه کنند
3 اسفند 1394 ساعت: 19:12رئیس اداره نظارت و ارزیابی تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به مردم توصیه کرد که هنگام خرید فرآورده‌های آرایشی به برچسب اصالت آن توجه کنند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از پایگاه خبری سازمان غذا و دارو، طرح برچسب اصالت، طرحی است که طی آن برچسب‌هایی روی محصولات سلامت محور مانند فرآورده‌های آرایشی نصب می‌شود تا مردم با دیدن آنها اجناس ایمن را خریداری کنند اما نکته مهم این است که این برچسب‌ها به خودی خود بیانگر اصالت کالا نیستند و حتما باید از سامانه www.ttac.ir یا پیامک 20008822 استعلام شوند.
درصورت استعلام برچسب اعلام شده، همه اطلاعات نشان دهنده اصالت یک محصول مانند نام کالا، تاریخ تولید، انقضا، نام تولیدکننده، واردکننده و اصل یا تقلبی بودن محصول مشخص خواهد شد.
رویا تالاری تاکید کرد: «هنگام خرید محصولات آرایشی به پروانه‌های ساخت و بهداشتی آن و همچنین برچسب اصالت آنها دقت و محصولات از مراکز معتبر تهیه شود.
رئیس اداره نظارت و ارزیابی تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه مرجع بررسی تمام مواد اولیه مورد استفاده در فرآورده‌های آرایشی، اتحادیه اروپا است، گفت: «تمام مجوزهای ساخت و ورود صادرشده برای مواد اولیه لوازم آرایشی بعد از بررسی ازطریق سایت اتحادیه اروپا صورت می‌گیرد.»
تالاری افزود: «غلظت مجاز مورد استفاده یک ماده اولیه در قسمت‌های مختلف بدن ازجمله، پوست، مو و ناخن نیز در این سایت ذکر شده است و بررسی‌ها با دقت و براساس معیارهای درج شده در این سایت، انجام می‌شود.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو