بیانیه پزشکان خانواده‌ استان فارس درباره دلیل دریافت حق ویزیت از بیماران
3 اسفند 1394 ساعت: 15:12پزشکان خانواده استان فارس به‌دنبال اقدام اعتراضی شنبه اول اسفند۹۴ خود مبنی بر اخذ حق ویزیت براساس تعرفه دفترچه‌های بیمه، طی بیانیه‌ای دلایل این اقدام و پیامدهای آن را توضیح دادند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از سایت انجمن پزشکان عمومی ایران، متن این بیانیه که با عنوان «بیانیه پزشکان خانواده فارس پیرامون اقدام نمادین روز یکم اسفند ماه» منتشر شده، به‌شرح زیر است:
در ماه‌های پایانی چهارمین سال از اجرای برنامه پزشک خانواده در استان فارس پایگاه‌ها و درمانگاه‌های پزشک خانواده، در اقدامی نمادین در اعتراض به کاستی‌ها و همراهی نکردن شایسته مسئولین دو وزارتخانه بهداشت و رفاه در راستای ارتقای این برنامه، بیماران را تنها در روز اول اسفند ماه ۹۴ با فرانشیز بیمه همانند سایر استان‌ها پذیرش کردند و این درحالی بود که تزریقات و پانسمان و سایر خدمات به‌صورت رایگان انجام و با ضوابط پزشک خانواده عرضه گردید و مانند همیشه افرادی که به هر دلیل ناتوان از پرداخت این فرانشیز بودند با شرایط معمول برنامه پزشک خانواده و یا رایگان ویزیت شده و یا نوبت ویزیت روز بعد را دریافت کردند و این درحالی است که از روز دوم اسفند تمامی خدمات و دریافت فرانشیز همچون گذشته و در چارچوب برنامه پزشک خانواده صورت گرفت.
این اقدام نمادین با یاری خداوند متعال و با اتکا به هوشیاری پزشکان خانواده استان، با آگاهی و حق‌شناسی بیماران به خاطر خدمات دریافتی از پزشکان خانواده در چند سال اخیر مواجه گردید. همچنین باعث شد ضمن یادآوری شرایط نامناسب بهداشت و درمان قبل از اجرای برنامه پزشک خانواده، مسوولان را متوجه وظیفه خطیر و اهمیت خدماتی که پزشکان خانواده با پیشتازی در خط مقدم این برنامه ملی ارائه می‌کنند، نماید.
ما امیدواریم مسئولان ذی‌ربط از این حرکت خیرخواهانه هدفمند و با نیت اصلاح برنامه، برداشت واقعی و صحیح داشته و مجدانه با سربازان خط مقدم سلامت و درمان همراهی کنند و در راستای انجام تکالیف قانونی که برعهده آنان گذاشته شده، گام‌های سریع‌تری بردارند. خوشبختانه در روزهای اخیر شاهد همکاری و تعامل مثبت و سازنده‌تر بسیاری از سازمان‌ها و مسئولان ذیربط در این رابطه بوده‌ایم که امیدواریم این همگامی سازنده در آینده نیز پربار‌تر گردد تا خیل عظیم جمعیت بی‌چشمداشت و آماده به خدمت پزشکان خانواده برای تامین منافع ملی و ارتقای سلامت جامعه امیدوار‌تر گردند.
کارگروه پزشکان خانواده شیراز ضمن تشکر از مردم و پزشکان خانواده استان فارس تقاضا می‌کند که همکاران گرامی مابه‌التفاوت فرانشیز دریافتی را به حساب بیماران سرطانی واریز نمایند.
هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی شیراز
انجمن درمانگاه‌های خصوصی و خیریه فارس
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو