نظر اوباما درباره احتمال رییس‌جمهور شدن ترامپ
28 بهمن 1394 ساعت: 17:11اوباما با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا گفت: به اعتقاد من ترامپ رییس جمهور آمریکا نمی شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از ای پی تی ان، رئیس جمهور آمریکا اوباما در نشست خبری که در پایان کار نشست آمریکا و کشورهای آسه آن در کالیفرنیا برگزار شده بود، اوباما درباره سوال خبرنگاری درباره مواضع و اظهارات برخی نامزدهای جمهوری خواه از جمله دونالد ترامپ گفت: به باور من، ناظران خارجی از مواضعی که در مباحثات جمهوری خواهان مطرح می شود، ناراحت هستند.

برای من جای تعجب است که چرا همه روی آقای ترامپ متمرکز شده اند زیرا وی همان حرفی را می زند که دیگر نامزدهای جمهوری خواه می زنند. هر چند وی مواضعی ضد مسلمانان دارد ولی این حرفی است که دیگر نامزدها نیز می زنند.

وی شاید احساساتی قوی علیه مهاجران داشته باشد ولی این حرفها را از زبان دیگر نامزدها نیز می شنوید. به اظهاراتی که دیگر نامزدها نیز مطرح می کنند نگاه کنید، هیچ نامزدی در میان جمهوری خواهان نیست که بگوید باید برای تغییرات آب و هوایی کارکرد.

وی ادامه داد این موضوعی جدی و برای ما مشکل ساز است زیرا جهانیان نظاره گرند تا ببیند اوضاع چگونه پیش می رود. گمانه زنی ها درباره اینکه این انتخابات به چه شکل پیش می رود به پای شما (خبرنگاران) است ولی من همچنان باور دارم که آقای ترامپ رئیس جمهور نخواهد شد؛ علتش نیز این است که من به مردم آمریکا بسیار ایمان دارم، می دانم که آنان باور دارند ریاست جمهوری کار بسیار جدی است، میزبانی یک برنامه تلویزیونی یا کار بازاریابی نیست و خیلی ها انتظار دارند که ما این کار را درست انجام دهیم.

وی با اشاره به برخی دشواری های کار ریاست جمهوری آمریکا و انتظاراتی که جهانیان از رئیس جمهور آمریکا دارند گفت مردم آمریکا مردمی منطقی هستند و انتخابی منطقی انجام خواهند داد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو