پیشرفت‌های نه چندان بارز کنترل دخانیات در آمریکا
25 بهمن 1394 ساعت: 18:11گزارش جدید 2016 «وضعیت کنترل دخانیات» انجمن ریه آمریکا نشان می‌دهد پیشرفت‌هایی هر چند نه بسیار بارز در این زمینه در این کشور رخ داده است.
به نوشته لنست این گزارش که پیشرفت سالانه درباره سیاست‌های کلیدی کنترل دخانیات را دنبال می‌کند، نشان داد که فقط یک ایالت آمریکا، یعنی ایالت مینه‌سوتا از لحاظ دسترسی به خدمات ترک سیگار نمره A می‌گیرد. همچنین با استثنای بارز ایالت آلاسکا، در بقیه ایالت‌ها هزینه کردن برای برنامه‌های پیشگیری و کاهش مصرف دخانیات در سراسر آمریکا وضعیت بدی دارد.

بر اساس این گزارش، گرچه پیشرفت فراوانی در کاهش مصرف سیگار در میان نوجوانان و جوانان ایجاد شده است، به‌طوری‌که میزان کشیدن سیگار در میان دانش‌آموزان دبیرستانی از سال 2011 حدود 42 درصد کاهش یافته است- اما هنوز تقریباً یک‌چهارم از دانش‌آموزان استفاده از یک فراورده دخانی را گزارش کرده‌اند و 50 درصد دو یا تعداد بیشتری ماده فراورده دخانی مصرف کرده‌اند.

یک حوزه کنترل دخانیات که در آمریکا پیشرفت خوبی داشته، قوانین مربوط به هوای از عاری دود سیگار است. آخرین گزارش انجمن ریه آمریکا نشان می‌دهد که 24 ایالت از این لحاظ نمره A و هفت ایالت دیگر در این بخش نمره B می‌گیرند.

یک بازبینی کاکرین (Cochrane Review) که هفته گذشته منتشر شد، نیز نشان‌دهنده بهبود در بهداشت عمومی در آمریکا پس از اعمال قوانین منع سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی، هم از لحاظ کاهش شمار غیر سیگاری‌های در معرض دود سیگار محیطی و در اختیار قرارگرفتن محیط‌های پشتیبان برای سیگاری‌های است که می‌خواهند سیگار را ترک کنند.

این بازبینی همچنین شواهدی درباره کاهش شمار بستری ‌شدن در بیمارستان‌ها به علت نشانگان‌های حاد کورونری و از آن مهم‌تر، کاهش میزان مرگ‌ومیر در مرگ‌ومیر مربوط سیگار کشیدن در سطح ملی در آمریکا را نشان داد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو