بسیاری از بیماران سرطانی در انگلستان با درد می‌میرند
25 بهمن 1394 ساعت: 17:11یک نظرخواهی نشان می‌دهد تقریباً یک نفر از هر 10 نفر بیماری که در انگلستان در سال 2014 جان خود را از دست داده‌اند، در 48 ساعت پایانی عمر خود را درد کشیده‌اند.
به نوشته گاردین سازمان خیریه یحمایت از سرطان مک‌میلن تخمین می‌زند که با توجه یافته‌های «نظرسنجی ملی از مردم داغدیده» (Voices) بیش از 12500 نفر در انگلستان آخرین روزهای حیات خود را بدون تسکین درد کافی سپری کرده‌اند.

این سازمان خیریه می‌گوید کمبود حمایت‌های لازم در خانه از جمله تسکین درد به این معنی است که بسیاری از بیماران سرطانی انتخابی برای روزهای آخر زندگی خود ندارند و باید به رغم میل خود در بیمارستان بستری شوند.

این سازمان خیریه از دولت می‌خواهد وضعیت اندوه‌بار مراقبت‌های پایان زندگی در انگلستان را با اختصاص بودجه برای اجرا شدن پیشنهادهای مندرج در «بازبینی مستقل درباره انتخاب پایان زندگی» منتشرشده در فوریه 2015 بهبود بخشد.

این سازمان پیشنهاد می‌کند که سرمایه‌گذاری نه‌چندان هنگفت در حد 130 میلیون پوند برای مددکاری اجتماعی سرویس‌های سفارش‌ داده شده بوسیله ان‌اچ‌اس می‌توان در سطح ملی خدماتی را ارائه کرد تا مردم برای مراقبت‌های پایان زندگی امکان انتخاب داشته باشند. به نظر آنها هرکدام از مناطق محلی باید مراقبت‌های پایان زندگی 24 ساعته/هفت روز هفته را در خارج از بیمارستان برقرار کنند.

تجزیه‌وتحلیل مک‌میلن، بر اساس داده‌های «اداره آمار ملی» نشان داد بیماران سرطانی که تسکین درد کافی در خانه دریافت نمی‌کنند، با احتمال دو برابر بیشتر از افرادی که تسکین درد کافی دریافت می‌کنند، در جایی می‌میرند که خواهان آن نبوده‌اند.

پژوهش پیشین مک‌میلن نشان داده بود، 73 درصد از افراد مبتلا به سرطان ترجیح می‌دهند ساعات پایانی عمر خود را در خانه بگذرانند. اما ارقام اخیر اداره آمار ملی نشان داد که فقط 30 درصد آنان می‌توانند این کار را انجام دهند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو