دبیر انجمن آترواسکلروز ایران مطرح کرد؛
مرگ ناگهانی و سکته قلبی در پی مصرف داروهای انرژی‌زا
24 بهمن 1394 ساعت: 16:11



دبیر انجمن آترواسکلروز ایران عنوان کرد: «متاسفانه مصرف داروهای انرژی‌زا و مواد مخدر به بهانه پرورش اندام در باشگاه‌ها و بیدار ماندن در شب‌های امتحان در بین دانشجویان گزارش شده است که موجب بروز نارسایی‌های قلبی، سکته قلبی و مرگ ناگهانی می‌شود.»
به گزارش سپیدآنلاین، مسعود اسلامی در آستانه برگزاری سمپوزیوم یک روزه نکات مهم در درمان هیپرتانسیون شریانی و مشاوره‌های قلب و عروق نسبت به مصرف داروهای انرژی‌زا که امروزه مصرف آن در بین جوانان افزایش یافته هشدار داد و گفت: «متاسفانه مصرف داروهای انرژی‌زا به بهانه افزایش انرژی و تقویت ماهیچه‌ها در بین جوانان افزایش یافته است که مصرف این مواد عوارض فراوانی برای سلامت قلب به همراه دارد.»
وی افزود: «متاسفانه برخی از دانشجویان در شب‌های امتحان برای بیدار ماندن و درس خواندن از داروهای انرژی‌زا استفاده می‌کنند که موجب ایست قلبی، سکته قلبی و در نهایت مرگ قلبی می‌شود.»
دبیر انجمن آترواسکلروز ایران عنوان کرد: «برخی از داروهای انرژی‌زا تحت عنوان داروهای «آنابولیک» در باشگاه‌ها برای دوپینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند که این داروها موجب تخریب عضله قلب، نارسایی قلبی، نامنظمی شدید قلبی و ایست قلبی می‌شود.»
اسلامی آمفتامین را دسته دیگری از داروهای تهدیدکننده سلامت قلب دانست و اظهار کرد: «قرص‌های آمفتامین، شیشه، ایکس و غیره نیز عوارض شدید قلبی را به همراه دارد.»
دبیر علمی برگزاری سمپوزیوم یک روزه نکات مهم در درمان هیپرتانسیون شریانی و مشاوره‌های قلب و عروق در بخش دیگری از سخنانش نسبت به داروهای گیاهی که برای کاهش وزن شدید در ماهواره تبلیغ می شود، هشدار داد و گفت: «توصیه می‌شود افراد به هیچ عنوان این دسته از مواد تبلیغی را مورد استفاده قرار ندهند زیرا این دسته از مواد ترکیبات مشخصی ندارند و می‌تواند موجب مرگ ناگهانی شود.»
بر اساس گزارش روابط عمومی انجمن آترواسکلروز؛ سمپوزیوم یک روزه نکات مهم در درمان هیپرتانسیون شریانی و مشاوره‌های قلب و عروق 30 بهمن ماه در هتل پارسیان اوین سالن کوه نور برگزار می‌شود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو