عضو ناظر مجلس درکنترل دخانیات کشور :
منطق تولید دخانیات در کشور را قبول ندارم
19 بهمن 1394 ساعت: 18:11عضو ناظر مجلس درکنترل دخانیات کشور گفت: «منطقی که برای تولید دخانیات مبنی بر جلوگیری از قاچاق و دیگر موارد مطرح می‌شود را به هیچ وجه قبول ندارم.»
احمد آریایی نژاد، عضو ناظر مجلس درکنترل دخانیات کشور در گفتگو با سپیدآنلاین با اشاره به فعالیت سازمان تامین‌اجتماعی در عرصه دخانیات گفت: «تامین‌اجتماعی باید بحث بهداشت و درمان را به وزارت بهداشت واگذار کند و اگر خواستند در زمینه دخانیات فعالیت کنند. در چنین شرایطی چند گانگی ایجاد می‌شود. بهداشت و درمان باید زیر نظر و هماهنگی یک وزارتخانه باشد تا پاسخگو باشد. در حال حاضر تامین‌اجتماعی علاوه بر اینکه مسئولیت درمان بیمه شدگان را بر عهده دارد در زمینه‌های بسیاری سرمایه‌گذاری می‌کند. اقداماتی که این سازمان انجام می‌دهد با هم منافات دارد.»
وی تاکید کرد: «منطقی که برای تولید دخانیات مبنی بر جلوگیری از قاچاق و دیگر موارد مطرح می‌شود را به هیچ وجه قبول ندارم. در کل دخانیات برای مردم مضر است و حتی از نظر اسلام نیز قابل قبول نیست. مردم ممکن است مواد مضر دیگری مصرف کنند حال برای اینکه قاچاق اتفاق نیفتد ما باید خودمان ساخت و ساز مواد مضر را انجام دهیم و آن را بین مردم توزیع کنیم؟ هنوز برخی مسائل برای من قابل هضم نیست. مراجع تقلید می‌گویند، استفاده هر چیزی که برای بدن ضرر دارد حرام است پس ما باید نسبت به موضوعی که نسبت به آن در جامعه تردید وجود دارد، به تولید این مواد کمک کنیم؟»
عضو ناظر مجلس درکنترل دخانیات کشور با تاکید بر اینکه برای حل این مشکل دولت و مجلس باید این موضوع را بررسی کنند، خاطر نشان کرد: «اینگونه اقدامات با هم در تضاد است که باید آن را حل کنند. بار دیگر تاکید می‌کنم که بنده با فعالیت سازمان دخانیات کاملا مخالف هستم.»
وی در پاسخ به این سوال که تامین‌اجتماعی معتقد است که شرکت دخانیات از سوی دولت به این سازمان تحمیل شده است، گفت: «این مباحث بهانه است. براساس اصل 44، تامین‌اجتماعی می‌تواند این شرکت را به بخش دیگری واگذار کند. کارهای بسیاری می‌توان انجام داد. دولت می‌تواند این شرکت را به بخش خصوصی واگذار کند و با کنترل و نظارت سود حاصل شده را دریافت کند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو