دفاع تمام‌قد غلامعلی عکاشه از پرستاران
19 بهمن 1394 ساعت: 18:11رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران، «پرستاران» را بزرگترین عامل موفقیت یک تیم درمان و یک پزشک دانست و خواستار توجه بیشتر و دادن انگیزه‌های بیشتر به این گروه زحمتکش شد.»
غلامعلی عکاشه در مصاحبه با «سپیدآنلاین» گفت: «اگر یک پرستار نتواند پروسه یک درمان خوب را ادامه دهد و نتواند دستورات پزشک را به واقع پیاده کند، ممکن است که پزشک در درمان بیمار موفق نشود. اگر فیزیوتوراپ نتواند در حوزه ارتوپدی کارش را به درستی انجام دهد، درمان یک ارتوپد با موفقیت به پایان نخواهد رسید. اگر تکنسین بیهوشی نتواند همراه با پزشک متخصص وظایفش را به درستی انجام دهد، ممکن است فاجعه‌ای به وجود بیاید.»
رئیس انجمن ارتوپدی بی‌توجهی به مشاغل پیرامونی رشته پزشکی همچون پرستاری را مورد انتقاد قرار داد و گفت: «چنین نیروهای دلسوز و وظیفه‌شناسی وجود دارند ولی متاسفانه انگیزه‌های کافی به آنها داده نمی‌شود.» وی افزود: «تفاوت حقوق یک پرستار با بالاترین کارمند دولت نباید بیشتر از 4 یا 5 برابر باشد. ولی آیا امروز اینچنین است؟ جوامعی که به رشد و بالندگی رسیده‌اند، این مسائل را درنظر گرفته‌اند. نمی‌گویند که فقط پزشک انگیزه داشته باشد و بقیه را رها کنند. تمام تیمی که در ارتباط با پزشک و بیمار فعالیت می‌کنند، لازم است که انگیزه لازم را داشته باشند.» عکاشه در ادامه اظهار داشت: «من از رشته‌های مهمی که کنار رشته پزشکی مشغول کار هستند، دفاع می‌کنم، دفاع سرسختانه‌ای هم می‌کنم. چرا که اینها در شرایط فعلی فقط به اندازه یک کارمند ساده حقوق دریافت می‌کنند. ولی ما می‌بینیم که در نجات مریض تمام تلاششان را می‌کنند چون انگیزه‌های درونی که در این عزیزان به وجود آمده، باعث شده که فقط پول را نبینند ولی برای تامین و گذران زندگی خود، مجبورند که 2 شیفت یا 3 شیفت کار کنند. در این‌صورت هم کاملا مشخص است که کیفیت کار پایین خواهد آمد. من معتقدم باید قدر این نیروها را دانست و به خوبی از آنان تجلیل کرد.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو